25. kolejka Primera Division: Gimnasia y Esgrima La Plata - Colón de Santa Fe 3-2 (2-1)

W meczu 25. kolejki argentyńskiej Primera Division, który rozegrany został 6 kwietnia, zespół Gimnasia wygrał z Colon de Santa Fe 3-2 (2-1).

N. Leguizamón 74'

Było to spotkanie jedenastek broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 19. i 21. zespół Primera Division.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków jedenastka Gimnasia wygrała 15 razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W piątej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Colon de Santa Fe Fernando Zuqui.

Po kwadransie gry kartką został ukarany Lorenzo Faravelli, piłkarz gospodarzy. W 22. minucie Luis Rodríguez został zastąpiony przez Nicolása Leguizamóna.

Jedenastka Colon de Santa Fe ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Jan Hurtado. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Braian Mansilla.

W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Horacia Tijanovicha z Gimnasia, a w 41. minucie Matíasa Fritzlera z drużyny przeciwnej. W 45. minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Cristian Bernardi.

Trener Colon de Santa Fe postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Tomás Chancalay, a murawę opuścił Marcelo Estigarribia.

Piłkarze Gimnasia odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 3-1 podwyższył Horacio Tijanovich.

W 71. minucie arbiter pokazał kartkę Agustínowi Bolívarowi z Gimnasia. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Colon de Santa Fe doszło do zmiany. Franco Zuculini wszedł za Cristiana Bernardiego.

Niedługo później Nicolás Leguizamón wywołał eksplozję radości wśród kibiców Colon de Santa Fe, strzelając kolejnego gola w 74. minucie spotkania. Asystę zanotował Matías Fritzler.

W 79. minucie sędzia pokazał kartkę Janowi Hurtadzie, zawodnikowi Gimnasia. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Gimnasia doszło do zmiany. Franco Mussis wszedł za Lorenza Faravellego. Drużynie Colon de Santa Fe zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Gimnasia.

Gustavo Ariel Toledo
53′ Lautaro Chávez
Cristian Gabriel Esparza
71′ Agustín Gabriel Bolívar
Cristian Oscar Bernardi  45′ (k.) 74′
17′ 81′ Lorenzo Abel Faravelli
Marcelo Alejandro Estigarribia Balmori65′
 67′ 36′ Horacio Gabriel Tijanovich
Matías Lionel Fritzler41′
 25′ 79′ Jan Carlos Hurtado Anchico
Fernando Zuqui 5′ (samob.)
62′ Braian Ezequiel Mansilla
Clemente Juan Rodriguez
81′ Franco Gabriel Mussis
Guillermo León Celis Montiel
53′ Matías Nicolás Gómez
Franco Zuculini74′
62′ Agustín Ramírez
Tomás Alejandro Chancalay65′
Gianluca Simeone
Nicolás Leguizamón22′  74′

Przewaga jedenastki Colon de Santa Fe w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze Gimnasia obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.