25. kolejka Primera Division: CA River Plate Buenos Aires - CA Tigre Victoria 2-3 (1-1)

W starciu 25. kolejki argentyńskiej Primera Division, które rozegrane zostało 7 kwietnia, jedenastka River Plate przegrała z Tigre Victoria 2-3 (1-1).

25. kolejka Argentyna - Primera Division
2019-04-07 20:15 | Stadion: Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti | Arbiter: A. Merlos
J. Cavallaro 89'

Drużyna River Plate bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwartą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów jedenastka Tigre Victoria wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż dziewięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy River Plate w 17. minucie spotkania, gdy Robert Rojas zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Rafael Borré.

Niedługo później Lucas Janson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tigre Victoria, strzelając gola w 29. minucie starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Tigre Victoria postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Diego Morales, a murawę opuścił Agustín Cardozo. Diego Morales bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach. W 59. minucie za Jorge Carrascala wszedł Hernán López.

W 63. minucie w zespole Tigre Victoria doszło do zmiany. Juan Cavallaro wszedł za Jorge Ortiza. Chwilę później trener River Plate postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Cristiana Ferreirę. Na boisko wszedł Santiago Vera, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Rafael Borré został zmieniony przez Lucasa Beltrána, co miało wzmocnić jedenastkę River Plate. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gerarda Alcobę na Hugona Silveirę w 75. minucie.

W 69. minucie arbiter pokazał kartkę Lucasowi Menossiemu, zawodnikowi gości.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Tigre Victoria przyniosły efekt bramkowy. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Diego Morales. Asystę zanotował Juan Cavallaro.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 86. minucie bramkę wyrównującą zdobył Hernán López. Asystę przy golu zanotował Nahuel Gallardo.

W 87. minucie sędzia pokazał kartkę Hugonowi Silveirze z Tigre Victoria.

Piłkarze Tigre Victoria szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W samej końcówce pojedynku wynik ustalił Juan Cavallaro. Bramka padła po podaniu Diego Moralesa.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-3.

Néstor Emanuel Moiraghi
 17′ Robert Rojas
Lucas Nahuel Rodríguez
59′ Jorge Andrés Carrascal Guardo
Agustín Ezequiel Cardozo46′
64′ Cristian Ezequiel Ferreira
Jorge Alberto Ortiz63′
64′ Rafael Santos Borré Maury
Carlos Nicolás Colazo
59′  86′ Hernán López Muñoz
Diego Alberto Morales46′  81′
64′ Santiago Vera
Juan Ignacio Cavallaro63′  89′
Bruno Zuculini
Carlos Ariel Luna
64′ Lucas Beltrán
Hugo Gabriel Silveira Pereira75′ 87′

Przewaga jedenastki River Plate w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Tigre Victoria przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.