25. kolejka Primera Division: CA Belgrano de Córdoba - Godoy Cruz Antonio Tomba 1-0 (0-0)

7 kwietnia w Ciudad de Kordobie odbyło się starcie 25. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami CA Belgrano i Godoy Cruz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CA Belgrano 1-0.

M. Cuero 77'

Drużyna CA Belgrano przed meczem zajmowała 26. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka Godoy Cruz wygrała aż 11 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Diego Mendoza z CA Belgrano. Była to 11. minuta pojedynku.

Kibice CA Belgrano nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juana Brunettę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Matías Nani. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola. W 50. minucie kartkę dostał Facundo Rodríguez, piłkarz gości.

W 54. minucie za Maximiliana Luga wszedł Gonzalo Lencina. W tej samej minucie trener Godoy Cruz postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Valentín Burgoa, a murawę opuścił Iván Smith. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Godoy Cruz doszło do zmiany. Richard Prieto wszedł za Victoria Ramisa.

Mimo że jedenastka CA Belgrano nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 67 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 77. minucie wynik ustalił Mauricio Cuero. Przy zdobyciu bramki asystował Gonzalo Lencina.

W 83. minucie Facundo Rodríguez został zmieniony przez Facunda Barbozę, co miało wzmocnić zespół Godoy Cruz. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana Techerę na Martína Rivera.

Brian Ezequiel Alferez
54′ Maximiliano Francisco Lugo
Nahuel Arena
46′ Matías Germán Nani
Iván Smith54′
90′ Cristian Rafael Techera Cribelli
Diego Sosa
11′ Diego Roberto Mendoza Meabe
Miguel Ángel Merentiel Serrano
 77′ Mauricio Andrés Cuero Castillo
Valentín Burgoa54′
46′ Juan Francisco Brunetta
Kevin Facundo Gutiérrez
90′ Martín Rodrigo Rivero
Richard Fabián Prieto62′
54′ Gonzalo Lencina
Fabio Agustín Verdugo
Leonardo Sequeira
Santiago Damián García Correa

Drużyna CA Belgrano była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starciu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.