Wycombe Wanderers FC - Norwich City 0-2 (0-0). Liga angielska - 33. kolejka Championship

W spotkaniu 33. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 28 lutego, drużyna Wycombe Wanderers przegrała z Norwich City 0-2 (0-0). Mecz odbył się na Adams Park w High Wycombe. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemysława Płachetę występującego w Norwich City (”Kanarki”).

A. Idah 87'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Wycombe Wanderers przebywa na dole tabeli zajmując 24. pozycję, za to drużyna Norwich City zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Norwich City.

Od pierwszych minut zespół Norwich City zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Wycombe Wanderers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Norwich City w 51. minucie spotkania, gdy Teemu Pukki strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 18 zdobytych bramek. Przy zdobyciu bramki pomagał Emiliano Buendía.

Między 52. a 60. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy. W 67. minucie Jordan Obita został zmieniony przez Joe Jacobsona. W tej samej minucie w jedenastce Wycombe Wanderers doszło do zmiany. Daryl Horgan wszedł za Anisa Mehmetiego.

Chwilę później trener Wycombe Wanderers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Scott Kashket, a murawę opuścił Garath McCleary. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Curtis Thompson, Nnamdi Ofoborh, a na ich miejsce weszli David Wheeler, Dominic Gape. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Emilianowi Buendíi z drużyny gości.

Trener ”Kanarków” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adama Idaha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Onel Hernández. Posunięcie trenera było słuszne. Adama Idaha zdobył kolejną bramkę w 87. minucie spotkania. W 84. minucie w jedenastce Norwich City doszło do zmiany. Lukas Rupp wszedł za Maria Vrančicia.

Drużyna Wycombe Wanderers ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Adam Idah.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Ben Gibson
67′ Jordan Obita
Dimitris Giannoulis
57′ 68′ Dominic Gape
Oliver Skipp90′
60′ 68′ Garath McCleary
Emiliano Buendía74′ 90′
Fred Onyedinma
Onel Lázaro Hernández Mayea84′
52′ 68′ David Wheeler
Kenny McLean
67′ Anis Mehmeti
Mario Vrančić84′
Uche Ikpeazu
Teemu Pukki  51′ 88′
Curtis Anderson
Daniel Barden
67′ Joe Jacobson
Christoph Zimmermann88′
Jason McCarthy
Kieran Dowell
67′ Daryl Jeremiah Horgan
Przemysław Płacheta90′
68′ Nnamdi Ofoborh
Lukas Rupp84′
68′ Curtis Thompson
Jakob Lungi Sørensen90′
Adebayo Akinfenwa
Alexander Banor Tettey
68′ Scott Kashket
Jordan Hugill
Alex Samuel
Adam Uche Idah84′  87′

Jedenastka ”Kanarków” była w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Drużyna Wycombe Wanderers zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.