Wycombe Wanderers FC - Derby County 1-2 (0-1). Liga angielska - 30. kolejka Championship

W starciu 30. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 16 lutego, zespół Wycombe Wanderers przegrał z Derby County 1-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Adams Park w High Wycombe.

A. Wisdom 90'

Był to mecz drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkał się 24. i 22. zespół Championship.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie sędzia pokazał kartkę Ryanowi Allsopowi, piłkarzowi gospodarzy.

W tej samej minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Wycombe Wanderers Uche Ikpeazu. W 42. minucie Matt Clarke zastąpił Samuela Edmundsona.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Baranego”.

W 48. minucie Uche Ikpeazu wyrównał wynik meczu z karnego. Między 53. a 69. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Derby County i jedną drużynie przeciwnej.

W 68. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Patrick Roberts, Max Bird, a na ich miejsce weszli Kamil Jóźwiak, Lee Gregory. Po chwili trener Wycombe Wanderers postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Anisa Mehmetiego. Na boisko wszedł Dominic Gape, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Garath McCleary został zmieniony przez Freda Onyedinmę, co miało wzmocnić jedenastkę Wycombe Wanderers. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tedena Mengiego na Nathana Byrne'a oraz Craiga Forsytha na Lee Buchanana.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Derby County przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej czwartej minucie pojedynku wynik ustalił Andre Wisdom.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

McCleary
16′ Ryan Allsop
David Marshall
Jack David Grimmer
Teden Mengi63′ 80′
53′ Anthony Kelvin Stewart
Jason Paul Knight
75′ Anis Mehmeti
Martyn Waghorn
Josh Knight
Kamil Jóźwiak68′
Daryl Jeremiah Horgan
Graeme Shinnie
 48′ (k.) 16′ (samob.) Uche Ikpeazu
Colin Kazim-Richards
75′ Garath James McCleary
Kornell MacDonald
75′ Dominic Edward Gape
Patrick Roberts68′
75′ Fred Onyedinma
Louie Watson

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna Derby County dokonała pięciu zmian.