Wycombe Wanderers FC - Coventry City FC 1-2 (0-2). Liga angielska - 18. kolejka Championship

12 grudnia na Adams Park w High Wycombe odbyło się starcie 18. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Wycombe Wanderers i Coventry City. Mecz zakończył się zwycięstwem Coventry City 2-1. Na stadionie zasiadło 2 000 widzów.

L. Kelly 34',45'

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 31. minucie Jordan Shipley zastąpił Gustava Hamera.

W tym czasie piłkarze Coventry City (”Błękitni”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Liam Kelly.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Coventry City, zdobywając kolejną bramkę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Liam Kelly ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2. W zdobyciu bramki pomógł Leo Skiri.

Drugą połowę jedenastka Coventry City rozpoczęła w zmienionym składzie, za Liama Kelly'ego wszedł Amadou Bakayoko. A kibice Wycombe Wanderers nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adebaya Akinfenwę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Alex Samuel. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktową bramkę.

W 58. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: David Wheeler, Garath McCleary, a na ich miejsce weszli Matt Bloomfield, Daryl Horgan. W 61. minucie kartkę otrzymał Ben Wilson z zespołu gości. W tej samej minucie wynik ustalił z rzutu karnego Joe Jacobson.

Od 71. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 72. minucie Alexander Pattison został zmieniony przez Scotta Kashketa, co miało wzmocnić jedenastkę Wycombe Wanderers. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tylera Walkera na Maxime'a Biamou w 89. minucie. Drużynie Wycombe Wanderers zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Coventry City.

Kyle John McFadzean
 61′ (k.) Joseph Mark Jacobson
Fankaty Dabo75′
Dominic Edward Gape
Liam Kelly  34′, 45′ 46′
72′ Alexander Antony Pattison
Callum O'Hare
58′ Matthew James Bloomfield
Jordan Shipley31′
58′ Daryl Jeremiah Horgan
Sam McCallum
58′ Alexander Kinloch Samuel
Josh Pask
58′ 71′ Garath James McCleary
Jamie Allen
Anis Mehmeti
Ryan Giles
Joshua Kevin Stanley Parker
Gustavo Hamer31′
58′ David John Wheeler
Amadou Bakayoko46′
58′ Saheed Adebayo Akinfenwa
Maxime Biamou Ngapmou Yoke89′ 90′
72′ Scott Connor Kashket
Gervane Zjandric Adonnis Kastaneer

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Coventry City przyznał cztery.

Drużyna Wycombe Wanderers w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.