Wycombe Wanderers FC - Burton Albion FC 2-1 (2-0). Liga angielska - 21. kolejka League One

W starciu 21. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 7 grudnia, drużyna Wycombe Wanderers zwyciężyła z Burton Albion 2-1 (2-0). Mecz na Adams Park w High Wycombe obejrzało 3 602 widzów.

C. Shaughnessy 54'

Zespół Wycombe Wanderers bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Wycombe Wanderers wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie sędzia pokazał kartkę Michaelowi Mancienne'owi, piłkarzowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Wycombe Wanderers w 16. minucie spotkania, gdy Brandon Hanlan zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Jack Grimmer.

W 42. minucie arbiter pokazał kartkę Danielowi Jebbisonowi z Burton Albion.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Wycombe Wanderers, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Garath McCleary. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Jordan Obita.

Na drugą połowę zespół Burton Albion wyszedł w zmienionym składzie, za Daniela Jebbisona wszedł Jacob Maddox.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 54. minucie wynik ustalił Conor Shaughnessy.

W 63. minucie kartką został ukarany Chris Forino-Joseph, piłkarz Wycombe Wanderers. W 71. minucie Anis Mehmeti został zmieniony przez Davida Wheelera. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Jacob Maddox z drużyny gości.

Trener Burton Albion wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Charliego Lakina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Lucas-Jordan Akins. W 82. minucie w jedenastce Burton Albion doszło do zmiany. Kane Hemmings wszedł za Jonathana Smitha. Chwilę później trener Wycombe Wanderers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Saheed Akinfenwa, a murawę opuścił Sam Vokes.

W doliczonym czasie gry w drużynie Wycombe Wanderers doszło do zmiany. Daryl Horgan wszedł za Garatha McCleary'ego. Zespołowi Burton Albion zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Wycombe Wanderers.

Cameron Jake Borthwick-Jackson
63′ Chris Forino-Joseph
Abdulyussuf Adedeji Adeniyi Oshilaja
Jason Sean McCarthy
Thomas Philip Hamer
71′ Anis Mehmeti
Thomas James O'Connor
 16′ Brandon Alex Graham Hanlan
Lucas-Jordan Jeremiah Akins75′
 45′ 90′ Garath James McCleary
Michael Ian Mancienne14′
Jordan John Obita
Jonathan Gary Smith82′
Curtis Liam Thompson
Aaron Joshua Amadi-Holloway
85′ Sam Vokes
Charlie Lakin75′
71′ David John Wheeler
Jacob Christian Maddox46′ 72′
85′ Saheed Adebayo Akinfenwa
Terence Charles Taylor
90′ Daryl Jeremiah Horgan
Kane Ruudi Hemmings82′
Sullay Borbor Kaikai
Joe James Powell

Zespół Burton Albion zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Wycombe Wanderers, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.