Wycombe Wanderers FC - Bristol City FC 2-1 (0-1). Liga angielska - 43. kolejka Championship

21 kwietnia na Adams Park w High Wycombe odbyło się starcie 43. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Wycombe Wanderers i Bristolu City. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Wycombe Wanderers 2-1.

T. Bakinson 28'

Jedenastka Wycombe Wanderers przed meczem zajmowała 24. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Bristolu City (”The Robins”).

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to ”The Robins” otworzyli wynik. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Tyreeq Bakinson. Asystę zaliczył Ádám Nagy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”The Robins”.

Trener Wycombe Wanderers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Anis Mehmeti, a murawę opuścił Dennis Adeniran. W tej samej minucie Garath McCleary zastąpił Davida Wheelera.

Piłkarze Wycombe Wanderers w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 65. minucie gola wyrównującego strzelił Uche Ikpeazu. Przy strzeleniu gola asystował Anis Mehmeti.

W 74. minucie Nahki Wells został zmieniony przez Saikou Janneha, co miało wzmocnić drużynę ”The Robins”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Freda Onyedinmę na Daryla Horgana. Trener ”The Robins” postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Ádáma Nagya i na pole gry wprowadził napastnika Antoine'a Semenya, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością. W 79. minucie Admiral Muskwe został zmieniony przez Adebaya Akinfenwę, a za Curtisa Thompsona wszedł na boisko Alexander Pattison, co miało wzmocnić drużynę Wycombe Wanderers. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Henriego Lansbury'ego na Kaseya Palmera.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Alexander Pattison z zespołu gospodarzy. Była to 81. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Wycombe Wanderers w 90. minucie spotkania, gdy Adebayo Akinfenwa zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Tomáš Kalas
58′ Dennis Emmanuel Abiodun Adeniran
Thomas Malcolm Rowe
Jason Sean McCarthy
Henri Lansbury85′
75′ Fred Onyedinma
Ádám Nagy76′
79′ Curtis Liam Thompson
Nahki Wells74′
58′ Garath James McCleary
Tyreeq Bakinson  28′
79′ Admiral Dalindlela Muskwe
Han-Noah Massengo
 65′ Uche Ikpeazu
Adrian Joseph Mariappa
58′ Anis Mehmeti
Kasey Palmer85′
79′ 81′ Alexander Antony Pattison
Sam Pearson
58′ David John Wheeler
Tommy Conway
79′  90′ (k.) Saheed Adebayo Akinfenwa
Saikou Janneh74′
75′ Daryl Jeremiah Horgan
Alex Jay Scott
Alexander Kinloch Samuel
Antoine Semenyo76′

Sędzia nie ukarał ”The Robins” żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna ”The Robins” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.