Wycombe Wanderers FC - AFC Bournemouth 1-0 (1-0). Liga angielska - 45. kolejka Championship

W starciu 45. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 1 maja, jedenastka Wycombe Wanderers wygrała z Bournemouth 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Adams Park w High Wycombe.

U. Ikpeazu 4'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Wycombe Wanderers plącze się na dole tabeli zajmując 24. pozycję, za to drużyna Bournemouth (”The Cherries”) zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu ”The Cherries”.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę meczu zdobył Uche Ikpeazu dla drużyny Wycombe Wanderers. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Jason McCarthy.

W 12. minucie Dennis Adeniran został zastąpiony przez Josha Knighta. Kibice Wycombe Wanderers nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davida Wheelera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jack Grimmer. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Wycombe Wanderers.

W 53. minucie kartkę dostał Joe Jacobson, zawodnik Wycombe Wanderers. Trener Bournemouth postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Juniora Stanislasa i na pole gry wprowadził napastnika Jaidona Anthony'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Od 67 minuty boisko opuścili zawodnicy Wycombe Wanderers: Curtis Thompson, Josh Knight, na ich miejsce weszli: Jordan Obita, Ryan Sirous. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davida Brooksa, Diego Rica zajęli: Shane Long, Jordan Zemura. W doliczonym czasie gry arbiter pokazał kartkę Jackowi Wilshere'owi z drużyny gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Asmir Begović
40′ Jack Grimmer
Jack Stacey
53′ Joe Jacobson
Cameron Carter-Vickers
Anthony Stewart
Chris Mepham
12′ Dennis Adeniran
Diego Rico Salguero90′
Jason McCarthy
Jack Wilshere90′
Fred Onyedinma
David Brooks67′
79′ Curtis Thompson
Junior Stanislas67′
Garath McCleary
Ben Pearson
 4′ Uche Ikpeazu
Rodrigo Riquelme Reche
Admiral Muskwe
Sam Surridge
Ryan Allsop
Mark Travers
12′ 79′ Josh Knight
Adam Smith
79′ Ryan Sirous Tafazolli
Jordan Zemura90′
Daryl Jeremiah Horgan
Philip Billing
Anis Mehmeti
Jefferson Andrés Lerma Solís
79′ Jordan Obita
Jaidon Anthony67′
40′ David Wheeler
Arnaut Danjuma Groeneveld
Scott Kashket
Shane Long67′

Dominic Solanke

Przewaga zespołu Bournemouth w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Wycombe Wanderers wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.