Wycombe Wanderers - Blackburn Rovers 1-0 (0-0). Liga angielska - 39. kolejka Championship

2 kwietnia na Adams Park w High Wycombe odbyło się spotkanie 39. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Wycombe Wanderers i Blackburnu Rovers. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Wycombe Wanderers 1-0.

F. Onyedinma 47'

Drużyna Wycombe Wanderers przed meczem zajmowała 24. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”).

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 16. minucie Dominic Gape został zastąpiony przez Dennisa Adenirana.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Lewisowi Holtby'emu z Blackburnu Rovers. Była to 25. minuta starcia. W 42. minucie w zespole Blackburnu Rovers doszło do zmiany. Ryan Nyambe wszedł za Joe Rankin-Costella. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Tuż po przerwie jedynego gola meczu strzelił Fred Onyedinma dla jedenastki Wycombe Wanderers. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Joe Jacobson.

Po chwili trener Blackburnu Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Stewart Downing, a murawę opuścił Lewis Holtby. A trener Wycombe Wanderers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daryla Horgana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Anis Mehmeti. Na pięć minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Curtis Thompson, zawodnik gospodarzy.

W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Adebayo Akinfenwa, Alex Samuel, a na ich miejsce weszli Uche Ikpeazu, Admiral Muskwe.

Taylor Harwood-Bellis
 47′ Fred Onyedinma
Barry Douglas
Josh Knight
Lewis Harry Holtby25′ 57′
16′ Dominic Edward Gape
Joe Rothwell
90′ Admiral Dalindlela Muskwe
Tom Trybull72′
84′ Anis Mehmeti
Harvey Elliott72′
85′ Curtis Liam Thompson
Benjamin Anthony Brereton Díaz58′
90′ Uche Ikpeazu
Sam Gallagher
Ryan Allsop
Aynsley Pears
Anthony Kelvin Stewart
Amari'i Bell
16′ Dennis Emmanuel Abiodun Adeniran
Jarrad Branthwaite
Garath James McCleary
Ryan Nyambe42′
90′ Saheed Adebayo Akinfenwa
John Buckley72′
84′ Daryl Jeremiah Horgan
Tyrhys Dolan58′
Scott Connor Kashket
Stewart Downing57′
90′ Alexander Kinloch Samuel
Corry John Evans

Bradley Johnson72′

Przewaga jedenastki Blackburnu Rovers w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Wycombe Wanderers wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu zawodników.