Wigan Athletic - Sheffield Wednesday 1-2 (0-1). Liga angielska - 10. kolejka League One

28 września na DW Stadium odbyło się starcie 10. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Wigan Athletic i Sheffield Wednesday. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sheffield Wednesday 2-1. Na stadionie zasiadło 11 884 widzów.

10. kolejka Anglia - League One
2021-09-28 20:45 | Stadion: DW Stadium | Widzów: 11884 | Arbiter: Samuel Barrott
C. Paterson 60'

Drużyna Wigan Athletic (”The Latics”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwsze miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry sędzia przyznał kartkę Jackowi Whatmough z ”The Latics”.

W 23. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Wigan Athletic Max Power. W 39. minucie kartkę dostał Callum Paterson, piłkarz Sheffield Wednesday.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sheffield Wednesday.

W 52. minucie kartkę obejrzał Max Power z drużyny gospodarzy.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Sheffield Wednesday, zdobywając kolejną bramkę. W 60. minucie wynik na 0-2 podwyższył Callum Paterson. Przy zdobyciu bramki pomagał Lee Gregory.

W 65. minucie James McClean zastąpił Jordana Jonesa. Po chwili trener Wigan Athletic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Stephen Humphrys, a murawę opuścił William Keane. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie Sheffield Wednesday doszło do zmiany. Jack Hunt wszedł za Samuela Hutchinsona. W 81. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Charles Wyke.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Sheffield Wednesday doszło do zmiany. Olamide Shodipo wszedł za Jadena Browna. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Sheffield Wednesday: Cheyenne'owi Dunkleyowi w 87. minucie i Baileyowi Peacockowi-Farrellowi w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania. Drużynie Wigan Athletic zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Sheffield Wednesday.

Bailey Peacock-Farrell90′
23′ (samob.) 52′ Max Mcauley Power
Liam Jordan Palmer
15′ Jack David Vincent Whatmough
Samuel Edward Hutchinson75′
65′ James McClean
Jaden Wavey Brown83′
Jordan Paul Cousins
Lewis Wing
74′ William David Keane
Lee Andrew Gregory
 81′ (k.) Charles Thomas Wyke
Saido Berahino
74′ Stephen Peter Humphrys
Florian Kamberi
65′ Jordan Lewis Jones
Olamide Shodipo83′

Przewaga jedenastki ”The Latics” w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Sheffield Wednesday, a w drugiej dwie. Piłkarze gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Jedenastka Sheffield Wednesday w drugiej połowie również dokonała dwóch zmian.