Wigan Athletic Football Club - Bristol City Football Club 1-1 (0-1). Liga - 3. kolejka

W pojedynku 3. kolejki Championship, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół Wigan Athletic zremisował z Bristolem City 1-1 (0-1). Mecz na DW Stadium obejrzało 9 822 widzów.

W  pojedynku 3. kolejki  Championship, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół Wigan Athletic zremisował  z Bristolem City  1-1 (0-1). Mecz na DW Stadium obejrzało 9 822 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Bristolu City wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bristolu City w szóstej minucie spotkania, gdy Andreas Weimann zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Tommy Conway.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Joe Bennettowi z zespołu Wigan Athletic. Była to 19. minuta meczu. W 45. minucie za Joe Bennetta wszedł Thelo Aasgaard. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bristolu City.

Niestety w 54. minucie meczu Ben Amos bramkarz Wigan Athletic z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Jamiego Jonesa - rezerwowego bramkarza drużyny. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter przyznał kartkę Robertowi Atkinsonowi z Bristolu City.

W 63. minucie w zespole Bristolu City doszło do zmiany. Timm Klose wszedł za Roberta Atkinsona.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Wigan Athletic w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie gola wyrównującego strzelił Will Keane. Asystę przy bramce zaliczył Josh Magennis.

Między 72. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze Wigan Athletic: Tendayi Darikwa, Tendayi Darikwa, na ich miejsce weszli: Nathan Broadhead, Ryan Nyambe. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tommy'ego Conwaya, Tommy'ego Conwaya zajęli: Nahki Wells, Andy King. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Timm Klose, zawodnik Bristolu City. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla jedenastki Wigan Athletic, mimo że oddała ona cztery celne strzały.

Piłkarze Wigan Athletic dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Wigan Athletic dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Bristolu City w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.