Wigan Athletic FC - Shrewsbury Town FC 2-1 (1-1). Liga angielska - 21. kolejka League One

W pojedynku 21. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 8 grudnia, zespół Wigan Athletic wygrał ze Shrewsbury Town 2-1 (1-1). Mecz na DW Stadium obejrzało 8 098 widzów.

R. Bowman 39'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Shrewsbury Town plącze się na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to zespół Wigan Athletic (”The Latics”) zajmując drugie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Wigan Athletic wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Wigan Athletic pokazała swoją wyższość. W drugiej minucie Tendayi Darikwa dał prowadzenie swojemu zespołowi. Bramka padła po podaniu Jamesa McCleana.

Piłkarze Shrewsbury Town otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Ryan Bowman. W zdobyciu bramki pomógł Dominic Udoh.

W 42. minucie Jordan Cousins został zastąpiony przez Thela Aasgaarda. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

A kibice Shrewsbury Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sama Cosgrove'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ryan Bowman. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Shrewsbury Town doszło do zmiany. Rekeil Pyke wszedł za Toma Bloxhama.

Niedługo później trener Wigan Athletic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Gwion Edwards, a murawę opuścił Joe Bennett. W 83. minucie w drużynie ”The Latics” doszło do zmiany. Stephen Humphrys wszedł za Gavina Masseya. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Shrewsbury Town: Joshui Danielsowi w 89. minucie i Samowi Cosgrove'owi w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Wigan Athletic przyniosły efekt bramkowy. Minutę później wynik ustalił Thelo Aasgaard. Przy strzeleniu gola asystował Thomas Naylor.

W doliczonej szóstej minucie spotkania arbiter pokazał kartkę Stephenowi Humphrysowi, zawodnikowi gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Marko Maroši
 2′ Tendayi David Darikwa
Matthew Pennington
Jack David Vincent Whatmough
George Damien Nurse
Curtis Anthony Tilt
Luke Leahy
78′ Joe Bennett
Elliott Bennett
Thomas Keith Naylor
Joshua Daniels89′
83′ Gavin Alexander Massey
Nathanael Ogbeta
James McClean
Joshua James Vela
42′ Jordan Paul Cousins
Callum Wilson
42′  90′ Thelo Gerard Aasgaard
Kade Craig
78′ Gwion Dafydd Rhys Edwards
Thakgalo Khanya Leshabela
Kelland Watts
Charlie Caton
83′ 90′ Stephen Peter Humphrys
Sam Benjamin Cosgrove53′ 90′
Jordan Lewis Jones
Rekeil Leshaun Pyke66′

Zespół Wigan Athletic był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Shrewsbury Town pokazał dwie.

Drużyna ”The Latics” wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.