Wigan Athletic FC - Lincoln City 1-2 (1-1). Liga angielska - 30. kolejka League One

20 lutego na DW Stadium odbył się pojedynek 30. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Wigan Athletic i Lincoln City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lincoln City 2-1.

T. Hopper 73'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Wigan Athletic (”The Latics”) przebywa na dole tabeli zajmując 23. pozycję, za to jedenastka Lincoln City zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Lincoln City wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wigan Athletic w 33. minucie spotkania, gdy Callum Lang strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Viv Solomon-Otabor.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 34. minucie bramkę wyrównującą zdobył Anthony Scully. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 41. minucie Anthony Scully został zastąpiony przez Cohena Bramalla. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 46. minucie Christopher Merrie został zmieniony przez Gavina Masseya, co miało wzmocnić zespół ”The Latics”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adetaya Eduna na Maksa Sandersa w 72. minucie. Między 49. a 70. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Wigan Athletic i jedną drużynie przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Lincoln City przyniosły efekt bramkowy. W 73. minucie na listę strzelców wpisał się Tom Hopper. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Jorge Grant.

W następstwie utraty bramki trener Wigan Athletic postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Viva Solomona-Otabora i na pole gry wprowadził napastnika Willa Keane'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Od 89. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonym czasie gry w jedenastce Lincoln City doszło do zmiany. Ramirez Howarth wszedł za Morgana Rogersa.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Regan Poole
70′ Scott Wootton
Brennan Johnson90′
82′ Viv Solomon-Otabor
Conor McGrandles
 33′ Callum Joseph Lang
Jorge Grant
46′ Christopher Merrie
Anthony Scully  34′ 41′
49′ Thelo Aasgaard
Tom Hopper  73′
54′ Jamie Proctor
James Jones
82′ Will Keane
Max Harrison Sanders72′
46′ 90′ Gavin Massey
Ramirez Howarth90′

Drużyna Wigan Athletic zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia pokazał cztery żółte kartki ”The Latics”, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna Lincoln City wykorzystała wszystkie zmiany.