Reklama

Reklama

Wigan Athletic FC - Fleetwood Town FC 0-0. Liga angielska - 25. kolejka League One

W spotkaniu 25. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 23 stycznia, drużyna Wigan Athletic zremisowała z Fleetwood Town 0-0. Pojedynek odbył się na DW Stadium.

W  spotkaniu 25. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 23 stycznia, drużyna Wigan Athletic zremisowała  z Fleetwood Town  0-0. Pojedynek odbył się na DW Stadium.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Wigan Athletic (”The Latics”) wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w piątym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Fleetwood Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Glenna Whelana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Jordan Rossiter. W 66. minucie Shayden Morris został zastąpiony przez Josha Morrisa.

Reklama

W 72. minucie w jedenastce Fleetwood Town doszło do zmiany. Mark Duffy wszedł za Glenna Whelana. Chwilę później trener Wigan Athletic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Thelo Aasgaard, a murawę opuścił Zach Clough. W 83. minucie Kyle Vassell został zmieniony przez Harveya Saundersa, co miało wzmocnić drużynę Fleetwood Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Calluma Langa na Olivera Crankshawa.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka Fleetwood Town w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższy wtorek drużyna Wigan Athletic zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Blackpool FC. Tego samego dnia Northampton Town FC zagra z zespołem Fleetwood Town na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama