Wigan Athletic FC - Crewe Alexandra FC 2-0 (1-0). Liga angielska - 42. kolejka League One

W pojedynku 42. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 17 kwietnia, zespół Wigan Athletic zwyciężył z Crewe Alexandra 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na DW Stadium.

L. Evans 72'

Zespół Wigan Athletic (”The Latics”) przed meczem zajmował 20. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Wigan Athletic wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wigan Athletic w 15. minucie spotkania, gdy Joe Dodoo zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Wigan Athletic.

Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Tendayi Darikwa z zespołu gospodarzy. Była to 66. minuta meczu. W 70. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Omar Beckles osłabiając tym samym drużynę gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Wigan Athletic w 72. minucie spotkania, gdy Lee Evans strzelił z karnego drugiego gola. Kibice Crewe Alexandra nie mogli już doczekać się wprowadzenia Chrisa Portera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mikael Mandron.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Crewe Alexandra doszło do zmiany. Donervon Daniels wszedł za Charliego Kirka. Niedługo później trener ”The Latics” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Thelo Aasgaard, a murawę opuścił Viv Solomon-Otabor. W 87. minucie Will Keane został zastąpiony przez Dannego Gardnera.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

William Jääskeläinen
66′ Tendayi Darikwa
Harry Pickering
90′ Funso-King Ojo
Luke Murphy
90′ Callum Joseph Lang
Anthony Evans
84′ Viv Solomon-Otabor
Tom Lowery
 72′ (k.) Lee Evans
Owen Dale
87′ Will Keane
Mikael Mandron73′
 15′ 88′ Joe Dodoo
Charlie Kirk73′
Owen Evans
Dave Richards
Corey Whelan Wilson
Donervon Joseph Daniels73′
84′ Thelo Aasgaard
Travis Johnson
90′ Zach Clough
Oliver Lancashire
87′ Danny Gardner
Callum Ainley
90′ Kyle Joseph
Stephen Walker
88′ Jamie Proctor
Chris Porter73′

Drużyna Wigan Athletic zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Crewe Alexandra w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.