Wigan Athletic FC - Cheltenham Town FC 2-0 (1-0). Liga angielska - 9. kolejka League One

25 września na DW Stadium odbył się mecz 9. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Wigan Athletic i Cheltenham Town. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wigan Athletic 2-0. Na stadionie stawiło się 8 867 widzów.

C. Wyke 46'

Jedenastka Wigan Athletic (”The Latics”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwszą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna ”The Latics” wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Callum Lang. Asystę przy golu zanotował Charles Wyke.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jordan Cousins z ”The Latics”. Była to 25. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Wigan Athletic.

Drugą połowę zespół Cheltenham Town rozpoczął w zmienionym składzie, za Lewisa Freestone'a wszedł Taylor Perry.

Jedenastka Cheltenham Town ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu wynik na 2-0 podwyższył Charles Wyke. W zdobyciu bramki pomógł Callum Lang.

W 60. minucie za Alfie Maya wszedł Kyle Vassell. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Wigan Athletic: Callumowi Langowi w 65. i Williamowi Keane'owi w 68. minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Sean Martin Long
60′ Jack David Vincent Whatmough
Liam Michael Sercombe
 8′ 65′ 90′ Callum Joseph Lang
Ellis Darren Chapman
85′ James McClean
Christopher Ian Hussey
25′ Jordan Paul Cousins
Conor Thomas
68′ William David Keane
Alfie Ben May60′
 46′ Charles Thomas Wyke
Kyle Joseph77′
Sam Tickle
Owen Rhys Evans
Tom Mark Pearce
Dylan Barkers
60′ Curtis Anthony Tilt
Grant Dean Horton
90′ Gwion Dafydd Rhys Edwards
Elliott Michael Bonds
85′ Gavin Alexander Massey
Taylor Perry46′
Stephen Peter Humphrys
Christian Norton77′
Jordan Lewis Jones
Kyle Vassell60′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Wigan Athletic pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.