Wigan Athletic FC - Burton Albion FC 1-1 (1-1). Liga angielska - 44. kolejka League One

W starciu 44. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 24 kwietnia, drużyna Wigan Athletic zremisowała z Burton Albion 1-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na DW Stadium.

J. Powell 16'

Był to mecz zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 20. i 17. drużyna League' Onego.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Joe Powellowi z zespołu gości. Była to 12. minuta pojedynku.

W tym czasie to piłkarze Burton Albion otworzyli wynik. W 16. minucie Joe Powell dał prowadzenie swojej jedenastce.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Wigan Athletic (”The Latics”) w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Will Keane. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Lee Evansa.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 67. minucie Michael Bostwick został zmieniony przez Josha Earla. W tej samej minucie w jedenastce Burton Albion doszło do zmiany. Daniel Rowe wszedł za Terry'ego Taylora.

Po chwili trener Burton Albion postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Kane Hemmings, a murawę opuścił Mike Fondop-Talum. W tej samej minucie w zespole Burton Albion doszło do zmiany. Jonny Smith wszedł za Joe Powella. A kibice ”The Latics” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jamiego Proctora. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Viv Solomon-Otabor.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Wigan Athletic doszło do zmiany. Kyle Joseph wszedł za Joe Dodoo. W drugiej połowie nie padły bramki.

Joe James Powell  16′ 12′ 76′
83′ Viv Solomon-Otabor
Lucas-Jordan Jeremiah Akins
Lee Evans
Sean James Kewku Clare
 37′ William David Keane
Ryan Edwards
90′ Joe Dodoo
John-Joe O'Toole
90′ Kyle Joseph
Daniel Martin Rowe67′
83′ Jamie Thomas Proctor
Kane Ruudi Hemmings76′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Burton Albion przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Burton Albion w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.