West Bromwich Albion Football Club - Cardiff City Football Club 0-0. Liga - 4. kolejka

W spotkaniu 4. kolejki Championship, które rozegrane zostało 17 sierpnia, jedenastka West Bromwicha Albion zremisowała z Cardiff City 0-0. Mecz na The Hawthorns obejrzało 21 820 widzów.

W  spotkaniu 4. kolejki  Championship, które rozegrane zostało 17 sierpnia, jedenastka West Bromwicha Albion zremisowała  z Cardiff City  0-0. Mecz na The Hawthorns obejrzało 21 820 widzów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Jamilu Collins zastąpił Calluma O'Dowdę.

Między 21. a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom West Bromwicha Albion i jedną drużynie przeciwnej. W 45. minucie w drużynie West Bromwicha Albion doszło do zmiany. Jayson Molumby wszedł za Jake'a Livermore'a. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Perry'ego Nga z Cardiff City, a w 54. minucie Jaysona Molumby'ego z drużyny przeciwnej. W 64. minucie boisko opuścili zawodnicy Cardiff City: Kion Etete, Romaine Sawyers, a na ich miejsce weszli Max Watters, Joe Ralls.

Trener West Bromwicha Albion postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Johna Swifta i na pole gry wprowadził napastnika Calluma Robinsona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością. Między 68. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy West Bromwicha Albion: Jed Wallace, Karlan Ahearne-Grant, na ich miejsce weszli: Matt Phillips, Adam Reach. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jadena Philogenego-Bidacego, Sheyiego Oji zajęli: Mark Harris, Rubin Colwill. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Ryan Allsop z jedenastki Cardiff City.

Drużyna West Bromwicha Albion miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy West Bromwicha Albion. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Cardiff City otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Zespół West Bromwicha Albion dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Cardiff City wymieniła pięciu graczy.