West Bromwich Albion FC - Derby County 0-0. Liga angielska - 7. kolejka Championship

W pojedynku 7. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 14 września, zespół WBA zremisował z Derby County 0-0. Mecz odbył się na The Hawthorns w West Bromwich.

7. kolejka Anglia - Championship
2021-09-14 21:00 | Stadion: The Hawthorns | Arbiter: Kevin Friend
West Bromwich Albion FC
Derby County
0
0

Jedenastka WBA (”The Baggies”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań jedenastka WBA wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 33. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lee Buchanana z Derby County (”Barany”), a w drugiej minucie doliczonego czasu Jake'a Livermore'a z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół WBA rozpoczął w zmienionym składzie, za Karlana Ahearne'a-Granta, Calluma Robinsona weszli Jordan Hugill, Matt Phillips. W 66. minucie Sam Baldock został zmieniony przez Jacka Strettona.

W tej samej minucie trener Derby County postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Kamila Jóźwiaka. Na boisko wszedł Tom Lawrence, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 72. minucie Jake Livermore został zmieniony przez Roberta Snodgrassa, co miało wzmocnić drużynę ”The Baggies”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jasona Knighta na Maksa Birda.

Nathan Byrne
45′ 72′ Jake Livermore
Graeme Shinnie
46′ Karlan Ahearne-Grant
Kamil Jóźwiak66′
46′ Callum Robinson
Tom Lawrence66′
46′ Matt Phillips
Ravel Morrison
72′ Robert Snodgrass
Louie Watson
46′ Jordan Hugill
Jack Stretton66′

Przewaga jedenastki ”The Baggies” w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Derby County. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.