WBA - Birmingham City 1-0 (0-0). Liga angielska - 12. kolejka Championship

15 października na The Hawthorns w West Bromwich odbył się pojedynek 12. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami WBA i Birminghamu City. Starcie zakończyło się zwycięstwem WBA 1-0. Na stadionie zasiadło 24 870 widzów.

12. kolejka Anglia - Championship
2021-10-15 21:00 | Stadion: The Hawthorns | Widzów: 24870 | Arbiter: Jeremy Simpson
West Bromwich Albion FC
Birmingham City FC
1
0
K. Ahearne-Grant 75'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Birminghamu City (”The Blues”) przebywa na dole tabeli zajmując 17. miejsce, za to drużyna WBA (”The Baggies”) zajmując drugą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania zespół ”The Blues” wygrał osiem razy i zanotował tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Jedenastka Birminghamu City od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna WBA wyszła w zmienionym składzie, za Calluma Robinsona wszedł Jordan Hugill. W 47. minucie Maxime Colin zastąpił Jérémie Belę.

W 62. minucie w jedenastce WBA doszło do zmiany. Jayson Molumby wszedł za Aleksa Mowatta. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Matt Clarke z WBA.

Jedynego gola meczu strzelił Karlan Ahearne-Grant dla drużyny WBA. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jake Livermore.

Chwilę później trener Birminghamu City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Chukwuemeka Aneke, a murawę opuścił Scott Hogan. W 83. minucie w zespole ”The Blues” doszło do zmiany. Jordan Graham wszedł za George'a Frienda. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom WBA: Jordanowi Hugillowi w 87. i Karlanowi Ahearne'owi-Grantowi w 89. minucie.

Chwilę później trener WBA postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za napastnika Karlana Ahearne'a-Granta wszedł Adam Reach, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Dion Sanderson
72′ Matt Clarke
Gary Gardner
62′ Alex Mowatt
Kristian Pedersen
Conor Townsend
Ivan Šunjić
Matt Phillips
Tahith Chong
46′ Callum Jack Robinson
Lukas Jutkiewicz
 75′ 89′ 90′ Karlan Ahearne-Grant
Chukwuemeka Ademola Amachi Aneke78′
90′ Adam Michael Reach
Jérémie Bela47′
62′ Jayson Patrick Molumby
Jordan Graham83′
Robert Snodgrass
Ryan Woods
46′ 87′ Jordan Hugill
Troy Deeney

Drużyna ”The Baggies” była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast ”The Baggies” przyznał trzy żółte.