Watford Football Club - Burnley Football Club 1-0 (1-0). Liga - 3. kolejka

W meczu 3. kolejki Championship, który rozegrany został 12 sierpnia, zespół Watfordu wygrał z Burnley 1-0 (1-0). Mecz na Vicarage Road obejrzało 19 225 widzów.

W  meczu 3. kolejki  Championship, który rozegrany został 12 sierpnia, zespół Watfordu wygrał  z Burnley  1-0 (1-0). Mecz na Vicarage Road obejrzało 19 225 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań drużyna Watfordu wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Burnley zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Watfordu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Tom Cleverley wywołał eksplozję radości wśród kibiców Watfordu, strzelając gola w 45. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Kena Semy.

W tej samej minucie w zespole Watfordu doszło do zmiany. Dan Gosling wszedł za Toma Cleverleya. W tej samej minucie Dara Costelloe został zmieniony przez Jacka Corka. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Watfordu.

Między 62. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Burnley: Manuel Benson, Ashley Barnes, Samuel Bastien, na ich miejsce weszli: Nathan Tella, Jay Rodriguez, Vitinho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ismaili Sarr, Joao Pedra zajęli: Vakoun Bayo, Yaser Asprilla. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Hassane Kamara, tym samym zespół Watfordu musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

Chwilę później trener Watfordu postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Hamzę Choudhurego wszedł Christian Kabasele, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Watfordu utrzymać prowadzenie. W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Josha Brownhilla z Burnley, a w 88. minucie Yasera Asprillę z drużyny przeciwnej. W 90. minucie w drużynie Burnley doszło do zmiany. Luke McNally wszedł za Josha Cullena.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Przewaga zespołu Burnley w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Watfordu dostali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Watfordu dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Burnley wymieniła pięciu zawodników.