Watford FC - Sheffield Wednesday FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 39. kolejka Championship

2 kwietnia na Vicarage Road odbyło się spotkanie 39. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Watford FC i Sheffield Wednesday. Mecz zakończył się zwycięstwem Watford FC 1-0.

T. Lees 7' (samob.)

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Sheffield Wednesday przebywa na dole tabeli zajmując 21. miejsce, za to jedenastka Watford FC (”Szerszenie”) zajmując drugą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół Watford FC wygrał aż 11 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko pięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Już w pierwszych sekundach spotkania kartką został ukarany Julian Börner, piłkarz Sheffield Wednesday.

W siódmej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sheffield Wednesday Tom Lees. Między 30. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sheffield Wednesday i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Watford FC.

W 60. minucie za Philipa Frigasta wszedł Dan Gosling. Chwilę później trener ”Szerszeni” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Andre Gray, a murawę opuścił Isaac Ajayi.

W 64. minucie kartkę obejrzał Will Hughes z Watford FC. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Watford FC doszło do zmiany. Ken Sema wszedł za João Pedra. A kibice Sheffield Wednesday nie mogli już doczekać się wprowadzenia Liama Palmera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Joey Pelupessy.

W 78. minucie kartkę dostał Joe Wildsmith, zawodnik gości. W 82. minucie Callum Paterson został zmieniony przez Andre'a Greena, a za Toma Leesa wszedł na boisko Liam Shaw, co miało wzmocnić zespół Sheffield Wednesday. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nathaniela Chalobaha na Carlosa Sancheza. W drugiej połowie nie padły gole.

Julian Börner2′
30′ Francisco Andrés Sierralta Carvallo
Tom Lees 7′ (samob.) 85′
Adam Masina
Callum Thomas Owen Paterson82′
84′ Nathaniel Chalobah
Joey Pelupessy77′
60′ Philip Aksel Frigast Zinckernagel
Samuel Edward Hutchinson
64′ Will Hughes
Adam Michael Reach41′
Ismaila Sarr
Barry Ryan Bannan
61′ Isaac Ajayi Success
Jordan Rhodes
71′ João Pedro Junqueira de Jesus
Joshua Dean Windass
Ben Foster
Luke Jackson
Christian Kabasele
Matthew Luke Penney
60′ Dan Gosling
Alexander John Hunt
Joseph Hungbo
Kadeem Raymond Mathurin-Harris
Achraf Lazaar
Liam Jordan Palmer77′
84′ Carlos Sanchez
Liam Darren Shaw85′
71′ Ken Nlata Sema
Isaiah Brown
61′ Andre Gray
Andre Jay Green82′
Jeremy Ngakia
Elias Kachunga

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna Watford FC w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.