Watford FC - Queens Park Rangers FC 1-2 (0-0). Liga angielska - 27. kolejka Championship

1 lutego na Vicarage Road odbyło się spotkanie 27. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Watford FC i Queens Park Rangers. Mecz zakończył się zwycięstwem Queens Park Rangers 2-1.

A. Adomah 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć zespół Queens Park Rangers (”Super Hoops”) wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo dziewięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Lee Wallace'owi z Queens Park Rangers. Była to 33. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Watford FC (”Szerszenie”) w 52. minucie spotkania, gdy Troy Deeney zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 54. minucie arbiter przyznał kartkę Franciscowi Sierralcie z zespołu gospodarzy. W 67. minucie za Willa Hughesa wszedł Ken Sema. W tej samej minucie trener Watford FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Andre Gray, a murawę opuścił João Pedro.

Trener ”Super Hoops” postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Stefana Johansena i na pole gry wprowadził napastnika Chrisa Willocka, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespoły zdołały strzelić gola i wygrać spotkanie.

Bramkarz ”Szerszenie” wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Charlie Austin. W zdobyciu bramki pomógł Chris Willock.

Między 82. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Queens Park Rangers: Ilias Chair, Charlie Austin, Macauley Bonne, na ich miejsce weszli: Albert Adomah, Charlie Kelman, George Thomas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jeremy'ego Ngakii, Nathaniela Chalobaha zajęli: Ben Wilmot, Philip Frigast.

Niedługo później Albert Adomah wywołał eksplozję radości wśród kibiców Queens Park Rangers, strzelając kolejnego gola w 90. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomógł Todd Kane.

W doliczonej trzeciej minucie starcia kartką został ukarany Marc Navarro, zawodnik Watford FC. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Timothy Dieng
90′ Marc Navarro Ceciliano
Robert Dickie
William Troost-Ekong
Yoann Barbet
54′ Francisco Andrés Sierralta Carvallo
Geoff Cameron
83′ Jeremy Ngakia
Dominic Ball
Tom Cleverley
Todd Kane
Ismaila Sarr
Stefan Marius Johansen67′
83′ Nathaniel Chalobah
Lee Wallace33′
67′ Will Hughes
Ilias Chair82′
 52′ (k.) Troy Deeney
Macauley Miles Bonne89′
67′ João Pedro Junqueira de Jesus
Osman Kakay
83′ Ben Wilmot
Albert Adomah82′  90′
Joseph Hungbo
Faysal Bettache
67′ Ken Sema
George Thomas89′
Sam Dalby
Charlie Kelman82′
83′ Philip Aksel Frigast Zinckernagel
Chris Anthony Willock67′
67′ Andre Gray

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.