Watford FC - Nottingham Forest 1-0 (1-0). Liga angielska - 35. kolejka Championship

6 marca na Vicarage Road odbył się pojedynek 35. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Watford FC i Nottinghamu Forest. Mecz zakończył się zwycięstwem Watford FC 1-0.

A. Masina 17'

Drużyna Watford FC (”Szerszenie”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań drużyna Watford FC wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie arbiter pokazał kartkę Anthony'emu Knockaertowi, piłkarzowi gości.

Jedynego gola meczu strzelił Adam Masina dla zespołu ”Szerszeni”. Bramka padła w tej samej minucie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę João Pedrowi z drużyny gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Szerszeni”.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Philipowi Frigastowi z ”Szerszeni”. Była to 50. minuta pojedynku. Kibice Nottinghamu Forest nie mogli już doczekać się wprowadzenia Joe Lolleya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Luke Freeman.

W 57. minucie za Ryana Yatesa wszedł Cafú. Między 66. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Watford FC: Andre Gray, Philip Frigast, João Pedro, na ich miejsce weszli: Carlos Sanchez, Joseph Hungbo, Isaac Ajayi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Filipa Krovinovicia, Gaëtana Bonga zajęli: Lyle Taylor, Tyler Blackett. W drugiej połowie nie padły bramki.

Joe Worrall
 17′ Adam Masina
Gaëtan Bong Songo81′
45′ 88′ João Pedro Junqueira de Jesus
James Garner
Ismaila Sarr
Anthony Knockaert10′
50′ 80′ Philip Aksel Frigast Zinckernagel
Luke Anthony Freeman57′
Ken Sema
Ryan Yates57′
Will Hughes
Filip Krovinović81′
66′ Andre Gray
Loïc Mbe Soh
80′ Joseph Hungbo
Sammy Ameobi
66′ Carlos Sanchez
Ribeiro Dias Cafu57′
88′ Isaac Ajayi Success
Jack Colback
Jeremy Ngakia
Joe Lolley57′
Stipe Perica
Lyle James Alfred Taylor81′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Watford FC obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna ”Szerszeni” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.