Watford FC - Millwall FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 44. kolejka Championship

24 kwietnia na Vicarage Road odbyło się spotkanie 44. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Watford FC i Milwall FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Watford FC 1-0.

I. Sarr 11'

Zespół Watford FC (”Szerszenie”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków drużyna Watford FC wygrała 14 razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Szerszeni” w 11. minucie spotkania, gdy Ismaila Sarr zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 31. minucie Kiko Femenía zastąpił Craiga Cathcarta. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Watford FC.

Trener ”Szerszeni” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Andre Gray, a murawę opuścił João Pedro. W tej samej minucie w jedenastce ”Szerszeni” doszło do zmiany. Nathaniel Chalobah wszedł za Dan Goslinga.

A kibice Milwall FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shauna Williamsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Billy Mitchell. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Haydenowi Mullerowi z Milwall FC. Była to 86. minuta pojedynku. W drugiej połowie nie padły gole.

Bartosz Białkowski
31′ Francisco Femenia
Maikel Kieftenbeld
84′ Tom Cleverley
Danny McNamara77′
60′ Dan Gosling
Mason Bennett81′
Will Hughes
Scott Malone78′
 11′ (k.) Ismaila Sarr
Billy Mitchell71′
60′ João Pedro Junqueira de Jesus
Jed Wallace
Ken Nlata Sema
Tom Bradshaw71′
Ben Foster
Frank Fielding
31′ Craig George Cathcart
Hayden Kai Muller77′ 86′
Christian Kabasele
Alex Pearce
60′ Nathaniel Chalobah
Connor Mahoney78′
Joseph Hungbo
Shaun Williams71′
Achraf Lazaar
Ryan Woods
84′ Carlos Sanchez
Jón Dadi Bodvarsson
Philip Aksel Frigast Zinckernagel
Tyler Burey81′
60′ Andre Anthony Gray
Kenneth Zohore71′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Milwall FC przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Milwall FC w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.