Watford FC - Barnsley FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 25. kolejka Championship

19 stycznia na Vicarage Road odbył się pojedynek 25. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Watford FC i Barnsley FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Watford FC 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Michała Helika występującego w Barnsley FC (”The Tykes”).

T. Deeney 27'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 starć drużyna Watford FC (”Szerszenie”) wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę z karnego zdobył Troy Deeney dla zespołu Watford FC. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Szerszenie”.

W 57. minucie za Victora Adeboyejo wszedł Dominik Frieser. W tej samej minucie Conor Chaplin został zmieniony przez Carltona Morrisa, co miało wzmocnić drużynę ”The Tykes”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Troya Deeneya na João Pedra oraz Kena Semę na Philipa Frigasta.

A kibice Barnsley FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Herbiego Kane'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Romal Palmer. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Michaelowi Sollbauerowi i Ismaili Sarrowi. W drugiej połowie nie padły gole.

Michael Sollbauer90′
82′ William Troost-Ekong
Michał Helik
Francisco Andrés Sierralta Carvallo
Mads Juel Andersen
Adam Masina
Callum Brittain
71′ Tom Cleverley
Alex Mowatt
90′ Ismaila Sarr
Romal Palmer69′
Will Hughes
Callum Styles89′
62′ Ken Sema
Victor Adeboyejo57′
 27′ (k.) 62′ Troy Deeney
Cauley Woodrow
82′ Andre Gray
Conor Chaplin57′
Adam Parkes
Bradley Collins
82′ Craig Cathcart
Omar Ali
Marc Navarro Ceciliano
Clarke Oduor
Ben Wilmot
Toby Peter Sibbick89′
71′ Nathaniel Chalobah
Dominik Frieser57′
James Garner
Herbie Kane69′
62′ Philip Aksel Frigast Zinckernagel
Jasper Moon
62′ João Pedro Junqueira de Jesus
Carlton Morris57′
82′ Jeremy Ngakia
Patrick Schmidt

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka ”The Tykes” w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.