Walsall FC - Stevenage FC 1-1 (0-0). Liga angielska - 15. kolejka League Two

2 grudnia na Banks's Stadium odbyło się starcie 15. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Walsall FC i Stevenage FC. Mecz zakończył się remisem 1-1.

A. Oteh 50'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Drużyna Stevenage FC od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy piłkarze Stevenage FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 50. minucie z karnego bramkę zdobył Aramide Oteh.

W 58. minucie za Emmanuela Osadebe'a wszedł Jack Nolan. Chwilę później trener Walsall FC (”The Saddlers”) postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Caolan Lavery, a murawę opuścił Elijah Adebayo. W tej samej minucie Jake Scrimshaw został zmieniony przez Josha Gordona, a za Alfie Batesa wszedł na boisko Danny Guthrie, co miało wzmocnić jedenastkę Walsall FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aramide'a Oteha na Elliotta Lista.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Remeao Hutton z Stevenage FC. Niedługo później trener Stevenage FC postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Charliego Cartera wszedł Ben Coker, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Stevenage FC nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. W doliczonej pierwszej minucie spotkania kartką został ukarany Luke Prosser, zawodnik Stevenage FC. W tej samej minucie wynik ustalił z rzutu karnego Josh Gordon.

Dwie minuty później sędzia pokazał kartkę Danny'emu Newtonowi, piłkarzowi gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Jack Smith
59′ Jake Scrimshaw
Romain Vincelot
59′ Alfie Bates
Charlie Carter85′
Wes McDonald
Tom Pett
58′ Emmanuel Osadebe
Danny Newton90′
59′ Elijah Adebayo
Aramide Oteh  50′ (k.) 66′
Liam Roberts
William Johnson
Hayden White
Ben Coker85′
59′ Danny Guthrie
Arthur Iontton
58′ Jack Nolan
Elliott List66′
Stuart Sinclair
Terence Owen Vancooten
59′  90′ (k.) Josh Gordon
Tyrone Marsh
59′ Caolan Lavery
Arthur Read

Przewaga jedenastki ”The Saddlers” w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Stevenage FC przyznał trzy żółte.

Zespół Walsall FC w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.