Walsall FC - Salford City FC 0-2 (0-1). Liga angielska - 43. kolejka League Two

20 kwietnia na Banks's Stadium odbyło się starcie 43. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Walsall FC i Salford City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Salford City 2-0.

J. Turnbull 57'

Jedenastka Walsall FC (”The Saddlers”) przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Salford City wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salford City w 19. minucie spotkania, gdy Ian Henderson zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Salford City.

Drużyna Walsall FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie wynik ustalił Jordan Turnbull. Sytuację bramkową stworzył Ashley Hunter.

W 65. minucie Matthew Sadler został zmieniony przez Alfie Batesa. Chwilę później trener Walsall FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Wes McDonald, a murawę opuścił Emmanuel Osadebe. A kibice Salford City nie mogli już doczekać się wprowadzenia George'a Boyda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ashley Hunter.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Salford City doszło do zmiany. Brandon Thomas-Asante wszedł za Richarda Towella. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w piątej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Salford City: Brandonowi Thomasowi-Asante'owi i Robbiemu Gottsowi. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Václav Hladký
65′ Hayden White
Di'Shon Bernard
65′ Matthew Sadler
Ashley Eastham
James Clarke
Jordan Turnbull  57′
Cameron Norman
Ibou Touray
66′ Sam Perry
Richard Towell82′
66′ Emmanuel Osadebe
Ian Henderson  19′
Liam Roberts
William Evans
Tom Leak
Tom Clarke
66′ Dan Scarr
Thomas James
65′ Alfie Bates
George Boyd82′
66′ Wes McDonald
Luke Burgess
Derick Osei Yaw
Paul Coutts
65′ Tyreik Samuel Wright
Brandon Thomas-Asante82′ 90′

Arbiter nie ukarał ”The Saddlers” żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Salford City w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.