Walsall FC - Newport County AFC 0-1 (0-0). Liga angielska - 31. kolejka League Two

24 lutego na Banks's Stadium odbyło się spotkanie 31. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Walsall FC i Newport County. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Newport County 1-0.

J. Labadie 70'

Zespół Newport County bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóste miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Joshowi Gordonowi z zespołu gospodarzy (”The Saddlers”). Była to ósma minuta starcia.

W 53. minucie sędzia ukarał kartką Franka Vincenta, piłkarza gospodarzy. W 61. minucie Emmanuel Osadebe zastąpił Wesa McDonalda.

A trener Newport County wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Padraiga Amonda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Dominic Telford. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięską bramkę.

Dopiero w drugiej połowie Joss Labadie wywołał eksplozję radości wśród kibiców Newport County, strzelając gola w 70. minucie spotkania. Chwilę później trener ”The Saddlers” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Stuart Sinclair, a murawę opuścił Frank Vincent.

W 79. minucie Hayden White został zmieniony przez Dericka Oseia, co miało wzmocnić zespół ”The Saddlers”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nickiego Maynarda na Ryana Taylora w 80. minucie oraz Jossa Labadiego na Anthony'ego Hartigana w piątej minucie doliczonego czasu starcia.

Nick Townsend
79′ Hayden White
Scott Bennett
53′ 72′ Frank Vincent
Ryan Haynes
8′ Josh Gordon
Josh Sheehan
Caolan Lavery
Nicky Maynard80′
61′ Emmanuel Osadebe
Dominic Telford62′
Jack Rose
Thomas King
Tom Leak
Aaron Lewis
61′ Wes McDonald
Luke David Gambin
Sam Perry
Anthony Hartigan90′
72′ Stuart Sinclair
Padraig Amond62′
79′ Derick Osei Yaw
Jake Scrimshaw
Jayden Reid
Ryan Taylor80′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Newport County żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.