Walsall FC - Morecambe FC 0-2 (0-1). Liga angielska - 45. kolejka League Two

1 maja na Banks's Stadium odbyło się spotkanie 45. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Walsall FC i Morecambe. Starcie zakończyło się zwycięstwem Morecambe 2-0.

Y. Songo'o 77'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Walsall FC (”The Saddlers”) plącze się na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to zespół Morecambe zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Już w pierwszych minutach jedenastka Walsall FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Morecambe w 45. minucie spotkania, gdy Cole Stockton strzelił pierwszego gola. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Morecambe.

Jedyną kartkę w meczu dostał Yann Songo'o z drużyny gości. Była to 58. minuta meczu. Trener Morecambe postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Ben Pringle, a murawę opuścił Freddie Price.

A trener Walsall FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Caolana Lavery'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Josh Gordon.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Morecambe, zdobywając kolejną bramkę. W 77. minucie kolejnego gola dla zawodników Morecambe strzelił Yann Songo'o. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 82. minucie Liam Kinsella zastąpił Alfie Batesa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Yann Songo'o  77′ 58′ 90′
82′ Liam Mark Kinsella
Liam McAlinden89′
Emmanuel Ebuka Osadebe
Freddie Connor Burrows Price62′
Tyreik Samuel Wright
Toumani Diagouraga
65′ Joshua Gordon
Alexander James Denny89′
82′ Alfie Bates
Alexander George Kenyon90′
Jack Nolan
Ben Pringle62′
Joseph Willis

65′ Caolan Owen Lavery

Przewaga jedenastki ”The Saddlers” w posiadaniu piłki była ogromna (74 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Morecambe przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Morecambe w drugiej połowie wymienił czterech graczy.