Walsall FC - Mansfield Town FC 1-1 (1-1). Liga angielska - 27. kolejka League Two

9 lutego na Banks's Stadium odbyło się spotkanie 27. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Walsall FC i Mansfield Town. Mecz zakończył się remisem 1-1.

O. Clarke 31'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Walsall FC (”The Saddlers”) zajmowała 12., natomiast drużyna Mansfield Town - 13. pozycję.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć zespół Mansfield Town wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie George Lapslie zastąpił Olliego Clarke'a.

Nieoczekiwanie piłkarze Walsall FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Max Melbourne. W zdobyciu bramki pomógł Tyreik Wright.

W 26. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Stephena Quinna z Mansfield Town, a w 29. minucie Tyreika Wrighta z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Mansfield Town odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie Ollie Clarke wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jordan Bowery.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 61. minucie sędzia pokazał kartkę Liamowi Kinselli z zespołu gospodarzy. W 63. minucie w drużynie Walsall FC doszło do zmiany. Jack Nolan wszedł za Tyreika Wrighta.

Trener Mansfield Town postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Stephena Quinna i na pole gry wprowadził napastnika Olivera Šarkicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Frank Vincent, Derick Osei, a na ich miejsce weszli Alfie Bates, Caolan Lavery. W 86. minucie kartką został ukarany Kellan Gordon, piłkarz Mansfield Town.

Ryan Joseph Sweeney
 23′ Max Melbourne
Stephen Antony McLaughlin
77′ Alfie Bates
Stephen Quinn26′ 72′
29′ 63′ Tyreik Samuel Wright
George Robert Lapslie12′
61′ Liam Mark Kinsella
George Thomas Maris
Wesley Nurettin McDonald
Henry William James Charsley
77′ Caolan Owen Lavery
James Robert Perch
63′ Jack Nolan
Oliver Anthony Clarke12′  31′
Emmanuel Ebuka Osadebe
Jason Law
77′ Francis William Vincent
Tyrese Sinclair
77′ Derick Osei Yaw
Oliver Šarkić72′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Mansfield Town wymieniła dwóch zawodników.