Tranmere Rovers - Oldham AFC 2-2 (1-1). Liga angielska - 30. kolejka League Two

20 lutego na Prenton Park w Birkenhead odbyło się starcie 30. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Tranmere Rovers i Oldham AFC. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

D. Bahamboula 78'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Oldham AFC znajduje się na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to zespół Tranmere Rovers zajmując piąte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Oldham AFC trafiła do bramki rywala. W drugiej minucie Davis Keillor-Dunn dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Dylan Bahamboula.

Między ósmą a 31. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 39. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Zespół Tranmere Rovers wyrównał wynik meczu. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Calum MacDonald. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kieron Morris.

W 44. minucie żółtą kartkę otrzymał Kaiyne Woolery z Tranmere Rovers. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Sido Jombati z Oldham AFC w pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w ósmej minucie. W 50. minucie Serhat Taşdemir został zastąpiony przez Kyle'a Jamesona.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tranmere Rovers w 51. minucie spotkania, gdy Kaiyne Woolery strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował James Vaughan.

W 63. minucie boisko opuścili zawodnicy Oldham AFC: Raphaël Diarra, George Blackwood, a na ich miejsce weszli Alfie McCalmont, Conor McAleny. Trener Oldham AFC postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Marcela Hilßnera i na pole gry wprowadził napastnika Marcusa Barnesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w drużynie Oldham AFC doszło do zmiany. Callum Whelan wszedł za Andreę Badana.

Chwilę później trener Tranmere Rovers postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Jamesa Vaughana. Na boisko wszedł David Nugent, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 78. minucie wynik ustalił Dylan Bahamboula. Bramka padła po podaniu Nicky'ego Adamsa.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Tranmere Rovers doszło do zmiany. Corey Taylor wszedł za Kierona Morrisa. W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką George'a Blackwooda z Oldham AFC, a w czwartej minucie doliczonego czasu meczu Paula Lewisa z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Nicky Adams
8′ Peter Clarke
Sido Jombati8′ 47′
Emmanuel Monthe
Harrison Clarke
 42′ Calum MacDonald
Andrea Badan76′
85′ Kieron Morris
Dylan Bahamboula  78′
90′ Paul Lewis
Alfie John McCalmont63′
Jay Spearing
Marcel Hilßner76′
Liam Feeney
Davis Keillor-Dunn  2′ 31′
39′ (k.) 77′ James Vaughan
Serhat Taşdemir50′
 51′ 44′ Kaiyne Woolery
Callum Whelan76′
85′ Corey Taylor
Marcus Barnes76′
77′ David Nugent
George Blackwood63′ 87′

Przewaga zespołu Tranmere Rovers w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Zespół Tranmere Rovers w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.