Tranmere Rovers - Northampton Town 0-2 (0-0). Liga angielska - 14. kolejka League Two

W meczu 14. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 23 października, zespół Tranmere Rovers przegrał z Northampton Town 0-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Prenton Park w Birkenhead.

S. Hoskins 68'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Tranmere Rovers zajmował piątą, natomiast jedenastka Northampton Town - szóstą pozycję.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Northampton Town wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół Tranmere Rovers próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Paulowi Lewisowi z Northampton Town. Była to 43. minuta starcia.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Northampton Town w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie Kion Etete dał prowadzenie swojej jedenastce. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomógł Mitchell Pinnock.

W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Abdowi-Alowi-Alemu Koikiemu, zawodnikowi gości. W 61. minucie Kieron Morris został zmieniony przez Marka Duffy'ego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Northampton Town w 68. minucie spotkania, gdy Samuel Hoskins strzelił z karnego drugiego gola. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Jay Spearing z jedenastki gospodarzy.

W tej samej minucie w drużynie Tranmere Rovers doszło do zmiany. Nicky Maynard wszedł za Liama Feeneya. Kibice Tranmere Rovers nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ryana Watsona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Samuel Foley. W 86. minucie kartkę dostał Samuel Hoskins, zawodnik Northampton Town.

Chwilę później trener Northampton Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 88. minucie zastąpił zmęczonego Kiona Etete'a. Na boisko wszedł Danny Rose, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W szóstej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Northampton Town doszło do zmiany. Dominic Revan wszedł za Abda-Ala-Alego Koikiego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Jack Anthony Charles William Sowerby
61′ Kieron Morris
Samuel Tobias Hoskins  68′ (k.) 86′
72′ Liam Michael Feeney
Mitchell Bernard Pinnock
78′ Samuel Robert Foley
Shaun Daniel McWilliams
72′ Jay Spearing
Dominic Revan90′
61′ Mark Duffy
Dylan Edward Connolly
Nathaniel Lawrence Knight-Percival
Jordan Michael Flores
78′ Ryan James Watson
Scott Alexander Gladman Pollock
Paul Milton Glatzel
Nicke Kabamba
72′ Nicky Maynard
Danny Rose88′

Przewaga zespołu Tranmere Rovers w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Piłkarze Tranmere Rovers otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Tranmere Rovers w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.