Tranmere Rovers - Forest Green Rovers 3-2 (1-0). Liga angielska - 23. kolejka League Two

19 stycznia na Prenton Park w Birkenhead odbył się mecz 23. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Tranmere Rovers i Forest Green Rovers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tranmere Rovers 3-2.

S. Wagstaff 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Forest Green Rovers wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Paul Lewis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tranmere Rovers , strzelając gola w 12. minucie starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Tranmere Rovers.

Drugą połowę jedenastka Forest Green Rovers rozpoczęła w zmienionym składzie, za Daniela Sweeneya wszedł Jamille Matt.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 47. minucie celnym strzałem popisał się James Vaughan. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Calum MacDonald.

Niedługo później trener Forest Green Rovers postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Aarona Collinsa. Na boisko wszedł Jake Young, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 62. minucie Isaac Hutchinson został zastąpiony przez Elliotta Whitehouse'a.

Bramkarz Tranmere Rovers wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Elliott Whitehouse. Przy zdobyciu bramki asystował Nicky Cadden.

W 69. minucie w drużynie Tranmere Rovers doszło do zmiany. Kieron Morris wszedł za Kaiyne'a Woolery'ego. Chwilę później trener Tranmere Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Morgan Ferrier, a murawę opuścił Danny Lloyd. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Elliottowi Whitehouse'owi z zespołu gości.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Tranmere Rovers, strzelając kolejnego gola. W 76. minucie wynik na 3-1 podwyższył Liam Feeney.

W 82. minucie James Vaughan został zmieniony przez Stefana Payne'a, co miało wzmocnić jedenastkę Tranmere Rovers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jaydena Richardsona na Scotta Wagstaffa. Od 87. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Tranmere Rovers i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Scott Wagstaff. Bramka padła po podaniu Nicky'ego Caddena.

Drużynie Forest Green Rovers zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Tranmere Rovers.

Feeney
87′ Scott Davies
Jayden Richardson85′
 12′ Paul Lewis
Ebou Adams
70′ Danny Lloyd
Isaac Hutchinson62′
Jay Spearing
Nicky Cadden
69′ Kaiyne Woolery
Daniel Sweeney46′
 47′ 82′ James Vaughan
Odin Bailey
 76′ Liam Feeney
Christopher Stokes
69′ Kieron Morris
Scott Wagstaff85′  90′ 90′
Corey Taylor
Elliott Whitehouse62′  65′ 72′
70′ 90′ Morgan Ferrier
Jamille Matt46′
82′ Stefan Payne
Jake Young61′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Forest Green Rovers w drugiej połowie dokonała czterech zmian.