Tranmere Rovers FC - Walsall FC 1-3 (1-1). Liga angielska - 16. kolejka League Two

W pojedynku 16. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 5 grudnia, zespół Tranmere Rovers przegrał z Walsall FC 1-3 (1-1). Mecz na Prenton Park w Birkenhead obejrzało 2 000 widzów.

D. Scarr 66'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Walsall FC (”The Saddlers”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Elijah Adebayo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Wes McDonald.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 31. minucie gola wyrównującego strzelił Liam Feeney.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Niedługo później Wes McDonald wywołał eksplozję radości wśród kibiców Walsall FC, zdobywając kolejną bramkę w 48. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Zak Jules.

W 64. minucie za Jamesa Vaughana wszedł Morgan Ferrier. W tej samej minucie w zespole Tranmere Rovers doszło do zmiany. Danny Lloyd wszedł za Paula Lewisa. Trener Tranmere Rovers postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Coreya Taylora i na pole gry wprowadził napastnika Kaiyne'a Woolery'ego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Walsall FC w 66. minucie spotkania, gdy Dan Scarr strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zaliczył Rory Holden.

W 75. minucie Kieron Morris został zmieniony przez Otisa Mohammeda, co miało wzmocnić drużynę Tranmere Rovers. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Elijaha Adebaya na Josha Gordona w 85. minucie oraz Emmanuela Osadebe'a na Stuarta Sinclaira w tej samej minucie. Po chwili trener Walsall FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania na plac gry wszedł Jake Scrimshaw, a murawę opuścił Wes McDonald. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Zak Jules
 31′ Liam Feeney
Rory Holden
75′ Kieron Morris
Liam Kinsella
64′ Paul Lewis
Alfie Bates
Jay Spearing
Wes McDonald  48′ 90′
64′ James Vaughan
Emmanuel Osadebe89′
64′ Corey Taylor
Danny Guthrie
64′ Danny Lloyd
Stuart Sinclair89′
75′ Otis Jan Mohammed Khan
Josh Gordon85′
64′ Morgan Ferrier
Caolan Lavery
64′ Kaiyne Woolery
Jake Scrimshaw90′

Przewaga zespołu Tranmere Rovers w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Walsall FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.