Tranmere Rovers FC - Newport County AFC 1-0 (1-0). Liga angielska - 33. kolejka League Two

2 marca na Prenton Park w Birkenhead odbyło się starcie 33. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Tranmere Rovers i Newport County. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tranmere Rovers 1-0.

L. Feeney 6'

Był to pojedynek drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się czwarta i szósta drużyna League' Two.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Newport County wygrał dwa razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Tranmere Rovers zdobył Liam Feeney w szóstej minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Kaiyne Woolery.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Tranmere Rovers.

W 64. minucie za Nickiego Maynarda wszedł Jake Scrimshaw. W tej samej minucie trener Newport County postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ryan Taylor, a murawę opuścił Padraig Amond.

Chwilę później trener Tranmere Rovers postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Davida Nugenta wszedł Liam Ridehalgh, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Tranmere Rovers: Jayowi Spearingowi w 79. minucie i Danny'emu Lloydowi w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania. W drugiej połowie nie padły bramki.

Liam Shephard
79′ Jay Spearing
Joss Labadie
Kaiyne Woolery
Scott Bennett79′
65′ David Nugent
Ryan Haynes79′
Paul Lewis
Josh Sheehan
 6′ Liam Feeney
Nicky Maynard64′
90′ Kieron Morris
Padraig Amond64′
Joe Murphy
Thomas King
Emmanuel Monthe
Aaron Lewis
65′ Liam Ridehalgh
Kevin Ellison79′
Alistair Crawford
Luke David Gambin86′
Nya Kirby
Dominic Telford79′
90′ 90′ Danny Lloyd
Jake Scrimshaw64′
Corey Taylor
Ryan Taylor64′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Newport County żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedenastka Tranmere Rovers w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.