Tranmere Rovers FC - Crawley Town FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 34. kolejka League Two

W spotkaniu 34. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 6 marca, drużyna Tranmere Rovers przegrała z Crawley Town 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Prenton Park w Birkenhead.

T. Nichols 58'

Jedenastka Tranmere Rovers bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Crawley Town wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Petera Clarke'a z Tranmere Rovers, a w 19. minucie Ashleya Nadesana z drużyny przeciwnej.

Trener Tranmere Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Danny Lloyd, a murawę opuścił Nya Kirby.

Jedyną bramkę meczu zdobył Tom Nichols dla jedenastki Crawley Town. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zanotował George Francomb.

W 60. minucie George Ray został zmieniony przez Emmanuela Monthego. W 73. minucie boisko opuścili piłkarze Tranmere Rovers: Alistair Crawford, Corey Taylor, a na ich miejsce weszli Lee O'Connor, David Nugent. A kibice Crawley Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tylera Frosta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jordan Maguire-Drew.

Glenn Morris
73′ Lee O'Connor
Archie Daniel Davies
14′ Peter Clarke
Jordan Tunnicliffe
60′ George Ray
Joe McNerney
Calum MacDonald
George Francomb
46′ Nya Kirby
Jack Powell
73′ David Nugent
Tom Nichols  58′
Kaiyne Woolery
Ashley Nadesan19′ 90′
Joe Murphy
Stuart Nelson
60′ Emmanuel Monthe
David Sesay
Liam Ridehalgh
Tyler Jayden Frost85′
73′ Alistair Crawford
Tarryn Allarakhia
46′ Danny Lloyd
Davide Rodari90′
73′ Corey Taylor
James Tilley85′
Charlie Jolley

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Crawley Town w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.