Tranmere Rovers FC - Bradford City AFC 0-1 (0-0). Liga angielska - 20. kolejka League Two

26 grudnia na Prenton Park w Birkenhead odbył się pojedynek 20. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Tranmere Rovers i Bradford City. Mecz zakończył się zwycięstwem Bradford City 1-0. Na stadionie stawiło się 2 000 widzów.

L. Novak 62'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Bradford City: Garethowi Evansowi w 12. i Connorowi Woodowi w 35. minucie.

W 57. minucie za Dannego Lloyda wszedł Kieron Morris. Trener Tranmere Rovers postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Coreya Taylora i na pole gry wprowadził napastnika Morgana Ferriera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 59. minucie boisko opuścili piłkarze Bradford City: Harry Pritchard, Callum Cooke, a na ich miejsce weszli Clayton Donaldson, Gareth Evans.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bradford City w 62. minucie spotkania, gdy Lee Novak strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Levi Sutton.

Richard Mark O'Donnell
87′ Calum Ross MacDonald
Connor Oliver Wood35′
57′ Daniel James Lloyd-McGoldrick
Jack Levi Sutton
76′ Jack Young
Lee Novak  62′
57′ Corey Josiah Paul Blackett-Taylor
Jackson Longridge
87′ Paul James Lewis
Callum James Cooke59′
57′ Kieron Morris
Harry James Pritchard59′
57′ Morgan James Ferrier
Kian Scales
76′ Kaiyne River Woolery
Austin Samuels

Przewaga jedenastki Tranmere Rovers w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników Tranmere Rovers żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Bradford City w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.