Swindon Town FC - Ipswich Town 1-2 (0-1). Liga angielska - 45. kolejka League One

W starciu 45. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 1 maja, zespół Swindon Town przegrał z Ipswich Town 1-2 (0-1). Pojedynek odbył się na The County Ground.

J. Norwood 44',57'

Drużyna Swindon Town przed meczem zajmowała 23. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Swindon Town.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Swindon Town: Dominicowi Thompsonowi w 34. i Jonathanowi Groundsowi w 43. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Ipswich Town (”The Tractor Boys”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy z karnego bramkę zdobył James Norwood. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Ipswich Town.

Na drugą połowę drużyna Swindon Town wyszła w zmienionym składzie, za Jonathana Groundsa wszedł Tom Broadbent. Trener Swindon Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Jordan Garrick, a murawę opuścił Jack Payne.

Niedługo później James Norwood wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Tractor Boys”, strzelając kolejnego gola w 57. minucie spotkania. W 61. minucie Teddy Bishop zastąpił Troya Parrotta.

W 62. minucie w zespole Swindon Town doszło do zmiany. Taylor Curran wszedł za Christophera Missilou. A trener Ipswich Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Josha Harropa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Gwion Edwards. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Ipswich Town doszło do zmiany. Keanan Bennetts wszedł za Armanda Dobrę.

Zawodnicy Swindon Town odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 71. minucie gola kontaktowego strzelił Brett Pitman. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Jordan Garrick.

W 73. minucie arbiter przyznał kartkę Taylorowi Curranowi z jedenastki gospodarzy. W 74. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak James Norwood nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Ipswich Town. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu arbiter ukarał kartką Flynna Downesa, zawodnika gości.

W 82. minucie w jedenastce Swindon Town doszło do zmiany. Joel Grant wszedł za Scotta Twine'a. Zespołowi Swindon Town zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny ”The Tractor Boys”.

Luke Woolfenden
43′ 46′ Jonathan Grounds
Mark McGuinness
34′ Dominic Thompson
Myles Kenlock
62′ Christopher Gael Missilou
Flynn Downes81′
56′ Jack Payne
Armando Dobra70′
Matt Palmer
Gwion Edwards70′
82′ Scott Twine
Andre Dozzell
Tyler Smith
Teddy Bishop61′
 71′ Brett Pitman
James Norwood  44′ (k.), 57′ 74′ (k.)
Archie Matthews
Tomáš Holý
46′ Tom Broadbent
Luke Chambers
Paul Caddis
Aristote Nsiala
62′ 73′ Taylor Curran
Josh Harrop70′
56′ Jordan Garrick
Keanan Bennetts70′
82′ Joel Grant
Oliver Hawkins
Hallam Robert Hope
Troy Parrott61′

Zespół Ipswich Town zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast ”The Tractor Boys” przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Ipswich Town w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.