Swindon Town FC - Fleetwood Town FC 0-1 (0-1). Liga angielska - 17. kolejka League One

W pojedynku 17. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 12 grudnia, drużyna Swindon Town przegrała z Fleetwood Town 0-1 (0-1). Mecz na The County Ground obejrzało 2 000 widzów.

17. kolejka Anglia - League One
2020-12-12 16:00 | Stadion: The County Ground | Widzów: 2000 | Arbiter: Chris Pollard
Swindon Town FC
Fleetwood Town FC
0
1
P. Madden 29'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Swindon Town wygrał dwa razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół Swindon Town próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trzeba było trochę poczekać, aby Paddy Madden wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fleetwood Town , zdobywając bramkę w 29. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Josh Morris.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Hallam Hope ze Swindon Town. Była to 35. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fleetwood Town.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Calluma Campsa z Fleetwood Town, a w 61. minucie Jonathana Groundsa z drużyny przeciwnej. W 69. minucie za Diona Conroya wszedł Zeki Fryers.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Swindon Town doszło do zmiany. Jonny Smith wszedł za Tylera Smitha. A trener Fleetwood Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Cheda Evansa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Barrie McKay. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Fleetwood Town: Callumowi Connolly'emu w 82. minucie i Markowi Duffy'emu w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Wes Burns
61′ Jonathan Martin Grounds
Callum Connolly82′
69′ Dion John Conroy
Charlie Patrick Mulgrew
Akinwale Joseph Odimayo
Daniel Kenny Andrew
Matthew Gerrard Smith
Samuel Joseph Finley
35′ Hallam Robert Hope
Joshua Francis Morris84′
Jack Payne
Barrie McKay74′
Anthony Grant
Paul Alexander Coutts75′
71′ Tyler Smith
Mark Duffy84′ 90′
69′ Ezekiel David Fryers
Jordan Bernard Rossiter75′
71′ Jonathan Gary Smith
Glenn Whelan75′
Jordan Stevens
Ched Evans74′
Brett Douglas Pitman
Harvey Read Saunders

Przewaga zespołu Swindon Town w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Swindon Town, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedenastka Swindon Town w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.