Swindon Town FC - Crewe Alexandra FC 2-1 (1-1). Liga angielska - 30. kolejka League One

W meczu 30. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 20 lutego, drużyna Swindon Town wygrała z Crewe Alexandra 2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na The County Ground.

T. Lowery 5'

Jedenastka Swindon Town przed meczem zajmowała 22. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Zespół Swindon Town wygrał aż osiem razy, zremisował pięć, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Crewe Alexandra nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie bramkę zdobył Tom Lowery. Asystę zaliczył Mikael Mandron.

W 10. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Crewe Alexandra Travis Johnson. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Tomowi Loweremu z jedenastki gości. W 70. minucie Christopher Missilou zastąpił Scotta Twine'a.

Po chwili trener Crewe Alexandra postanowił wzmocnić linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Owena Dale'a. Na boisko wszedł Daniel Powell, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Swindon Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Hallam Hope, a murawę opuścił Jordan Garrick. W 84. minucie sędzia ukarał kartką Dominica Thompsona, zawodnika Swindon Town.

W 89. minucie Mikael Mandron został zmieniony przez Chrisa Portera, a w czwartej minucie doliczonego czasu starcia za Toma Lowerego wszedł na boisko Anthony Evans, co miało wzmocnić zespół Crewe Alexandra. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paula Caddisa na Akinwale'a Odimaya.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Swindon Town przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Scott Twine.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Omar Beckles
90′ Paul Caddis
Harry Pickering
Matt Palmer
Luke Murphy
Jack Payne
Tom Lowery  5′ 70′ 90′
84′ Dominic Thompson
Ryan Wintle
70′ Christopher Missilou
Owen Dale77′
81′ Jordan Garrick
Oliver Lancashire
90′ Akinwale Joseph Odimayo
Anthony Evans90′
Tyrese Omotoye
Stephen Walker
70′  90′ Scott Twine
Chris Porter89′
81′ Hallam Hope
Daniel Powell77′

Przewaga jedenastki Crewe Alexandra w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.