Swansea City Assocation Football Club - Millwall Football Club 2-2 (2-0). Liga - 4. kolejka

W spotkaniu 4. kolejki Championship, które rozegrane zostało 16 sierpnia, drużyna Swansea City zremisowała z Millwallem 2-2 (2-0). Mecz na Liberty Stadium obejrzało 16 068 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Białkowskiego występującego w Millwallu.

W  spotkaniu 4. kolejki  Championship, które rozegrane zostało 16 sierpnia, drużyna Swansea City zremisowała  z Millwallem  2-2 (2-0). Mecz na Liberty Stadium obejrzało 16 068 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Białkowskiego występującego w Millwallu.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Swansea City wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Sytuację bramkową stworzył Olivier Ntcham.

Już na początku meczu to piłkarze Swansea City otworzyli wynik. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Ryan Manning.

Jedenastka Millwallu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Swansea City, strzelając kolejnego gola. W 13. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Michael Obafemi. Przy zdobyciu bramki pomógł Kyle Naughton.

W 20. minucie Joel Latibeaudiere zastąpił Matthew Sorinolę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Millwall: Tylerowi Bureyowi w 39. i Billemu Mitchellowi w 42. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Scotta Malone'a z Millwallu, a w 73. minucie Ryana Manninga z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Swansea City postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ryana Manninga wszedł Benjamin Cabango, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Swansea City nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w jedenastce Swansea City doszło do zmiany. Cameron Congreve wszedł za Oliviera Ntchama.

W 90. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Swansea City Benjamin Cabango. W tej samej minucie kartkę otrzymał Michael Obafemi z zespołu Swansea City.

W tej samej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Swansea City Nathan Wood. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Zawodnicy Swansea City dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników.