Swansea City Assocation Football Club - Blackburn Rovers Football Club 0-3 (0-1). Liga - 2. kolejka

W meczu 2. kolejki Championship, który rozegrany został 6 sierpnia, drużyna Swansea City przegrała z Blackburnem Rovers 0-3 (0-1). Mecz na Liberty Stadium obejrzało 16 632 widzów.

W  meczu 2. kolejki  Championship, który rozegrany został 6 sierpnia, drużyna Swansea City przegrała  z Blackburnem Rovers  0-3 (0-1). Mecz na Liberty Stadium obejrzało 16 632 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków zespół Blackburnu Rovers wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Swansea City próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 20. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Swansea City i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Blackburnu Rovers w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie Samuel Szmodics dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki asystował Ryan Hedges.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Blackburnu Rovers.

W 52. minucie Jay Fulton został zmieniony przez Jamiego Patersona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Blackburnu Rovers w 57. minucie spotkania, gdy Ben Brereton zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu ponownie zaliczył Ryan Hedges.

Między 58. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Blackburnu Rovers: Samuel Szmodics, Ryan Hedges, Sam Gallagher, na ich miejsce weszli: Tayo Edun, Tyrhys Dolan, Jack Vale. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Joela Latibeaudiere'a, Oliviera Ntchama zajęli: Matthew Sorinola, Cameron Congreve.

Lewis Travis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Blackburnu Rovers, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie spotkania. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Michael Obafemi ze Swansea City. Była to 86. minuta meczu.

W samej końcówce pojedynku w drużynie Blackburnu Rovers doszło do zmiany. Tyler Morton wszedł za Johna Buckleya. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Przewaga jedenastki Swansea City w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Swansea City otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Swansea City w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Blackburnu Rovers w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.