Swansea City AFC - Nottingham Forest 1-0 (0-0). Liga angielska - 30. kolejka Championship

W starciu 30. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 17 lutego, drużyna Swansea City wygrała z Nottinghamem Forest 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Liberty Stadium.

C. Roberts 87'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Nottinghamu Forest (”Forest”) przebywa na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to drużyna Swansea City zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków zespół Swansea City wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Ryanowi Bennettowi z drużyny gospodarzy. Była to 35. minuta meczu.

W 67. minucie w zespole Swansea City doszło do zmiany. Jordan Morris wszedł za Kyle'a Naughtona. W 75. minucie Lewis Grabban został zmieniony przez Glenna Murraya.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Swansea City doszło do zmiany. Paul Arriola wszedł za Jamala Lowe'a.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Connor Roberts dla zespołu Swansea City. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomógł Jake Bidwell.

Chwilę później trener ”Forestu” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Lyle Taylor, a murawę opuścił Filip Krovinović. W tej samej minucie Conor Hourihane został zmieniony przez Koreya Smitha, co miało wzmocnić drużynę Swansea City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Anthony'ego Knockaerta na Aleksa Mightena.

Brice Samba
35′ Ryan Bennett
Cyrus Christie
67′ Kyle Naughton
Tobias Pereira Figueiredo
Marc Guehi
Joe Worrall
 87′ Connor Roberts
Yuri Oliveira Ribeiro
Jay Fulton
James Garner
88′ Conor Hourihane
Filip Krovinović88′
83′ Jamal Lowe
Gaëtan Bong Songo
83′ Paul Joseph Arriola Hendricks
Carl Jenkinson
Ryan Manning
Loïc Mbe Soh
88′ Korey Smith
Jack Colback
Yan Dhanda
Alex Mighten90′
67′ Jordan Morris
Glenn Murray75′
Morgan Whittaker
Lyle James Alfred Taylor88′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Swansea City przyznał jedną żółtą.