Swansea City AFC - Huddersfield Town FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 9. kolejka Championship

W starciu 9. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 25 września, drużyna Swansea City wygrała z Huddersfield Town 1-0 (1-0). Mecz na Swansea.com Stadium obejrzało 17 091 widzów.

9. kolejka Anglia - Championship
2021-09-25 16:00 | Stadion: Swansea.com Stadium | Widzów: 17091 | Arbiter: Gavin Ward
Swansea City AFC
Huddersfield Town FC
1
0
J. Piroe 17'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Swansea City plącze się na dole tabeli zajmując 21. pozycję, za to drużyna Huddersfield Town (”The Terriers”) zajmując siódme miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół ”The Terriers” wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Joël Piroe dla zespołu Swansea City. Bramka padła w tej samej minucie. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jamie Paterson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Swansea City.

W 61. minucie Oliver Turton został zastąpiony przez Josha Koromę. Na osiem minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Kyle Naughton, piłkarz Swansea City.

W 83. minucie w jedenastce Huddersfield Town doszło do zmiany. Ademipo Odubeko wszedł za Jonathana Hogga. Między 88. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”The Terriers” i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Levi Lemar Samuels Colwill89′
82′ Kyle Naughton
Tom Lees
Flynn Downes
Jonathan Hogg83′
Ethan Laird
Oliver Turton61′
76′ Jules Olivier Ntcham
Danel Sinani
69′ Jamie Paterson
Sorba Thomas
Jake Bidwell
Lewis O'Brien
Matt Grimes
Harry Toffolo
 17′ 69′ Joël Mohammed Ramzan Piroe
Scott High
76′ Jay Fulton
Duane Holmes64′ 88′
69′ 89′ Korey Smith
Josh Koroma61′
Liam Walsh
Alejandro Vallejo Mínguez
69′ Liam Cullen
Ademipo Ibrahim Odubeko83′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.