Swansea City AFC - Derby County 2-1 (0-0). Liga angielska - 45. kolejka Championship

W spotkaniu 45. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 1 maja, jedenastka Swansea City zwyciężyła z Derby County 2-1 (0-0). Starcie odbyło się na Liberty Stadium.

T. Lawrence 48'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Derby County (”Barany”) przebywa na dole tabeli zajmując 22. pozycję, za to zespół Swansea City zajmując piąte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna ”Baranów” wygrała aż cztery razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Nathanowi Byrne'owi z ”Baranów”. Była to 26. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Niedługo po przerwie zespół gości objął prowadzenie. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Tom Lawrence. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Nathan Byrne.

Po godzinie gry kartkę otrzymał Morgan Whittaker z drużyny gospodarzy.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 63. minucie Morgan Whittaker wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Benjamin Cabango.

Kibice Swansea City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ryana Manninga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Jake Bidwell. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola. W 65. minucie za Morgana Whittakera wszedł Oliver Cooper.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Swansea City przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie wynik ustalił Connor Roberts. Asystę przy bramce zaliczył Matt Grimes.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Jamala Lowe'a, piłkarza Swansea City. Chwilę później trener ”Baranów” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Patrick Roberts, a murawę opuścił Kamil Jóźwiak. W 80. minucie Martyn Waghorn został zmieniony przez Louie Sibleya, co miało wzmocnić jedenastkę ”Baranów”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yan Dhandę na Jaya Fultona oraz Jamala Lowe'a na Brandona Coopera.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Kelle Roos
 66′ Connor Roberts
Nathan Byrne26′
Benjamin Cabango
Samuel George Alan Edmundson
Ryan Bennett
Matt Clarke
65′ Jake Bidwell
Craig Forsyth
Korey Smith
Kamil Jóźwiak69′
Matt Grimes
Graeme Shinnie
86′ Yan Dhanda
Jason Knight
 63′ 62′ 65′ Morgan Whittaker
Colin Kazim-Richards
Liam Cullen
Martyn Waghorn80′
67′ 90′ Jamal Lowe
Tom Lawrence  48′
Ben Hamer
David Marshall
90′ Brandon Cooper
Lee Buchanan
Joël Latibeaudiere
Kornell MacDonald
Kyle Naughton
Max Bird
86′ Jay Fulton
Eiran Cashin
Conor Hourihane
Patrick Roberts69′
65′ Ryan Manning
Louie Sibley80′
Wayne Routledge
Louie Watson
65′ Oliver Cooper
Festy Ebosele

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Derby County w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.