Swansea City AFC - Coventry City FC 1-0 (0-0). Liga angielska - 32. kolejka Championship

24 lutego na Liberty Stadium odbyło się starcie 32. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Swansea City i Coventry City. Mecz zakończył się zwycięstwem Swansea City 1-0.

B. Cabango 54'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Coventry City (”Błękitni”) znajduje się na dole tabeli zajmując 21. miejsce, za to zespół Swansea City zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Swansea City wygrała aż trzy razy, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Samowi McCallumowi z drużyny gości. Była to 21. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Coventry City wyszła w zmienionym składzie, za Juliena Da Costę wszedł Fankaty Dabo.

Jedyną bramkę meczu dla Swansea City zdobył Benjamin Cabango w 54. minucie. Bramka padła po podaniu Conora Hourihane'a.

W 65. minucie Liam Kelly został zmieniony przez Mattego Jamesa. W tej samej minucie w drużynie ”Błękitnych” doszło do zmiany. Ben Sheaf wszedł za Gustava Hamera. Kibice Coventry City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Viktora Gyökeresa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Maxime Biamou.

Chwilę później trener Swansea City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Jay Fulton, a murawę opuścił Conor Hourihane. W tej samej minucie Yan Dhanda został zmieniony przez Koreya Smitha, a za Kyle'a Naughtona wszedł na boisko Joël Latibeaudiere, co miało wzmocnić zespół Swansea City. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Calluma O'Hare'a na Amadou Bakayoko w 83. minucie. W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Leo Skiriego z ”Błękitnych”, a w 87. minucie Benjamina Cabango z drużyny przeciwnej.

Ben Wilson
70′ Kyle Naughton
Leo Skiri Østigård82′
Marc Guehi
Dominic Hyam
 54′ 87′ Benjamin Cabango
Liam Kelly65′
66′ Conor Hourihane
Sam McCallum21′
66′ Yan Dhanda
Fankaty Dabo46′
70′ Joël Latibeaudiere
Michael Rose
Paul Joseph Arriola Hendricks
Jamie Allen
66′ Jay Fulton
Matty James65′
Ryan Manning
Ben Sheaf65′
66′ Korey Smith
Jordan Shipley
Oliver Cooper
Amadou Bakayoko83′
Morgan Whittaker
Viktor Gyökeres65′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Coventry City pokazał dwie.

Jedenastka Swansea City w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.