Swansea City AFC - Brentford FC 1-1 (0-0). Liga angielska - 26. kolejka Championship

27 stycznia na Liberty Stadium odbyło się starcie 26. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Swansea City i Brentford FC. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

T. Fosu 74'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów zespół Brentford FC wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Brentford FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Swansea City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Swansea City: Conorowi Hourihane'owi w 39. i Kyle'owi Naughtonowi w 44. minucie.

W 51. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Jayowi Fultonowi z Swansea City. Kibice Brentford FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tarique'a Fosu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Bryan Mbeumo. Posunięcie trenera było słuszne. Tarique'a Fosu strzelił dającego prowadzenie gola w 74. minucie spotkania.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Kyle Naughton, tym samym drużyna gospodarzy musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

Wysiłki podejmowane przez zespół Brentford FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 74. minucie na listę strzelców wpisał się Tarique Fosu. Asystę zaliczył Henrik Dalsgaard.

W 77. minucie Sergi Canós został zmieniony przez Marcusa Forssa.

Mimo że drużyna Swansea City nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 34 ataki oddała tylko dwa celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 78. minucie gola wyrównującego strzelił Conor Hourihane.

W 86. minucie Vitaly Janelt został zmieniony przez Samana Ghoddosa, co miało wzmocnić zespół Brentford FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamala Lowe'a na Ryana Manninga. W czwartej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Connor Roberts, piłkarz gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

David Raya Martin
44′ 69′ Kyle Naughton
Henrik Dalsgaard
Marc Guehi
Ethan Pinnock
Benjamin Cabango
Mads Bech Sørensen
90′ Connor Roberts
Rico Henry
51′ Jay Fulton
Pelenda Joshua Tunga Dasilva
 78′ 39′ Conor Hourihane
Mathias Jensen
Jake Bidwell
Vitaly Janelt86′
Matt Grimes
Bryan Mbeumo56′
90′ Jamal Lowe
Tarique Fosu56′  74′
90′ Ryan Manning