Swansea City AFC - Barnsley FC 1-1 (1-0). Liga angielska - Championship

22 maja na Liberty Stadium odbyło się starcie rozgrywek angielskiej Championship pomiędzy drużynami Swansea City a Barnsley FC. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Ponieważ w pierwszym pojedynku zwyciężyła jedenastka Swansea City 1-0, więc to ona wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 3 076 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Michała Helika występującego w Barnsley FC (”The Tykes”).

Anglia - Championship
2021-05-22 19:30 | Stadion: Liberty Stadium | Widzów: 3076 | Arbiter: John Brooks
Swansea City AFC
Barnsley FC
1
1
M. Grimes 39'
C. Woodrow 71'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Swansea City wygrała aż sześć razy, zremisowała pięć, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut zespół Barnsley FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Swansea City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Swansea City otworzyli wynik. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Matt Grimes. Asystę zaliczył Jay Fulton.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Swansea City.

Kibice ”The Tykes” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daryla Dike'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż dziewięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Victor Adeboyejo. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. Na drugą połowę drużyna Barnsley FC wyszła w zmienionym składzie, za Romala Palmera wszedł Jordan Williams.

Trener Swansea City postanowił bronić wyniku. W 54. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Wayne'a Routledge'a wszedł Connor Roberts, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 71. minucie wynik ustalił Cauley Woodrow. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Jordan Williams.

W 74. minucie Conor Hourihane został zmieniony przez Koreya Smitha. W samej końcówce spotkania w jedenastce ”The Tykes” doszło do zmiany. Liam Kitching wszedł za Toby'ego Sibbicka. W szóstej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Jayowi Fultonowi, piłkarzowi Swansea City.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Callum Brittain
90′ Jay Fulton
Alex Mowatt
74′ Conor Hourihane
Victor Adeboyejo46′
 39′ Matt Grimes
Carlton Morris
Andre Ayew
Romal Palmer46′
54′ Wayne Routledge
Liam Kitching89′
54′ Connor Roberts
Michael Sollbauer
Ryan Manning
Jordan Williams46′
74′ Korey Smith